AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi 02 Mayıs 2017 Tarihli Meclis Toplantısı Yapıldı

1- 2016 Mali yılı Kesin Hesap ve Taşınır Kesin Hesap Cetvellerinin görüşülmesi.(Oy birliği ile kabul edildi)

2- İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi 200 ada, 6 parsel 465,41 m2 alana sahip taşınmazın 2942 sayılı kamulaştırma kanunu uyarınca kamulaştırılması, gerekli iş ve işlemlerle ilgili Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi .(Oy birliği ile kabul edildi)

3- Mülkiyeti idaremize ait Eskibedil Mahallesi, Köyiçi mevkii, 6 PAFTA, 553 nolu parselde bulunan yol artığı niteliğine sahip 366,00 m2 yüzölçümlü taşınmazın 5393 sayılı Kanunun 18/e mad. Uyarınca satımına, takasına, tahsisine, tahsisinin kaldırılmasına ve üç yıldan fazla süreyle kiralanmasına ve işlemler için Belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi . (Oy birliği ile kabul edildi)

4- Valilik Makamı Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunca alınan 04/08/2014 tarih ve 188 sayılı karar gereğince, 2/B statüsündeki satın alma yetkisi idaremize verilen, teklif yazısında Mahalle, mevkii, pafta, ada, parseli, niteliği, ve yüzölçümü belirtilen 7 adet taşınmazın 5393 kanunun 18/e madde uyarınca satın alınması teklifinin görüşülmesi . (Oy birliği ile kabul edildi)

5- İlçemiz Batakköy mahallesinde 113 ada 4 nolu parsel üzerindeki maliye hazinesi adına tescilli olan (32bölme içinde) 9736,07 m2 alan ile İnönü mahallesi 77 Ada 12-13 ve 14 nolu parsellere ait SBB 09.01.2017 tarih ve 1/17 sayı ile onaylanan 1/5000 ölçekli nazım imar planında belirtilen Batakköy mahallesinde 113 ada 4 nolu 113 ada 10 nolu parsel üzerinde Maliye hazine adına tescilli olan (32 bölme içinde) bulunan 9736,07 m2 lik alanın  Dini Tesis Alanına 77 ada 12-13 ve 14 parsellerin Belediye Hizmet Alanına dönüştürülmesi ile ilgili Meclis İmar Komisyon Raporunun görüşülmesi . (Komisyondan geldiği gibi kabul edildi)

6- Ömercikler Mah. 32 Ada 1 Nolu parsel, 33 Ada 1 nolu parsel, 133 ada 87 nolu parsellerde mülkiyeti idaremize ait pazaryeri alanının 10 m2’lik koruma mesafesinin 5 m’ye indirilmesi ile emsalinin 0,60’dan 1.00’e çıkarılması ile ilgili ima plan tadilat teklifinin görüşülmesi (imar komisyonuna havale edildi)

 İlave Gündem

7- Belediyemize ait ekonomik ömrünü doldurmuş 5 adet traktör, 2 adet otomobil, 1 adet çift kabin kamyonet, 1 adet grayder ve 1 adet otobüsün trafikten çekilerek satılması, satış işlemleri için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi (Oy birliği ile kabul edildi)

8-  İlçemiz Türkormanköy Mah. 103 Ada, 1 No’lu parselde bulunan 714,187,14 m2 orman alanı içerisinde bulunan sokak hayvanları için “ Doğal Yaşam Alanı ve Rehabilitasyon Merkezi “ yapılması planlanan 10.000,00 m2’lik alanının Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiralanması, kiralama iş ve işlemleri için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi (Oy birliği ile kabul edildi)

9- Belediyemizin davalı bulunduğu Akyazı Asliye Hukuk Mahkemesinde görülmekte olan davanın 04/04/2017 tarih 2017/325 sayılı ilamı doğrultusunda, ödenmesi gereken tazminat miktarı 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/h maddesinde belirtilen parasal sınırı aştığından davacı tarafa gerekli tazminatın istinaf yoluna gitmeksizin ödenebilmesi hususunda gerekli iş ve işlemleri yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi (Oy birliği ile kabul edildi)

 GÜNDEM DIŞI KONUŞMALAR

 MHP’li Meclis Üyesi Murat Öz Başkan Akcan’a  Mobese konusunu sordu. Belediye Başkanı Hasan Akcan’da cevaben Mobesi ile ilgili çalışmalarda artık sona gelindiğini ve bu ay içinde Mobese sisteminin İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edileceğini söyledi. 

 Öz, Akyazı Belediyesinin 10 Milyon TL değerinde yapacağı asfalt çalışmalarının Akyazı’nın hangi bölgelerine yapılacağını sordu. Başkan Hasan Akcan, öncelikli olarak belirlenen yolların olduğu söyleyerek Akyazı Belediyesi’nin asfalt çalışmalarına bir hafta içinde başlanacağını belirtti.

 Gündem dışı konuşma yapmak üzere kürsüye son olarak AK Partili Akyazı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Çetin çıktı. Çetin Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı ilçe belediyeleri hizmet envanteri hakkında açıklama yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yatırım ve harcamalarını başka yerlere kaydırdığının dedikodudan ibaret olduğunu vurguladı.

 Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısına katılan Kaymakam Kalaylı  “Akyazı gerçekten, doğasıyla insanıyla başka bir ilçe. Bu süre içinde Akyazı’nın cana yakın insanları ve doğa güzellikleri ile cazibe merkezi bir İlçe olduğunu gördüm. Böylesine güzel bir İlçede Kamu görevi yapıyor almak bana mutluluk veriyor. Bu kadar kısa sürede beni bağırlarına basan ve beni kendilerinden biri olarak değerlendiren tüm Akyazılı hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum.Akyazı ve Akyazılı her şeyin en iyisine ve güzeline layıktır .Akyazı gerçekten çok güzel bir İlçe. Burada bulunmaktan ve sizlere hizmet vermekten onur ve  büyük mutluluk duyuyorum “ şeklinde konuştu.Akyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Başkan Akcan oyunu kullandı
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için oyunu...

Haberi Oku