AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi 05 Nisan 2016 Tarihli Meclis Toplantısının 1. Birleşimine Ait Gündem
Gündem Dışı görüşmelerde MHP Meclis üyeleri Hikmet Kurt ve Murat Öz söz aldılar Konuşmalarında Altındere mahalleleri belirlenme çalışmaları ile kanalizasyon çalışması, Su Faturalarındaki atık parası etik mi, Aksar tepede yapılan kazı çalışmaları, Belediye Hizmet binası yapımı, Muhtarlara hizmet veren müdürlük doğru yerde mi sorularına Hasan Akcan Altındere Kuzuluk ve Dokurcunda birçok mahalle muhtarlıkları şimdi yok seçime yakın yapılacak çalışmalar netice verecek, Altındere ve Kuzuluk’ta Kanalizasyon çalışmaları eksiksiz olarak tamamlanacak, Atık su parası gayet doğal, Aksartepe kazı çalışmaları bizim dışımızda gelişen Valilikten alınan izin ile yapılmaktadır malumunuz bahsi geçen tepe Kamu malı olduğunda olası bir hazineden pay alma şansımız bile yok, Belediye Hizmet binası için TOKİ ile görüşmelerimiz devam ediyor, muhtarlık Müdürlüğümüz Kuzuluk’ta Yeni yerinde hizmet veriyor Belediyemiz yeni hizmet binası yapıldığında tüm ana birimleri burada toparlıyacağız”dedi.
Ak Parti Meclis Üyesi Çetin Sarı söz aldı Sarı konuşmasında belediyemizin ve sanayimizin çalışmaları bazı kişilerce yalan yanlış bilgiler ile karalanmaya çalışıyorlar sanayimiz Marmara bölgesinde en derli toplu bir sanayidir amacımız şehir içinde bulunan tüm Tamir ve İmalat Atölyelerini sanayimize taşımak, ayrıca sanayimizde kurduğumuz Meslek çıraklık okulu bu güne kadar Beş Bin kişiye yakın kursiyere belge vererek bölgede rekor kırmıştır yapılan çalışmalar tamamlandığında Sanayimiz daha da güzel olacaktır Destek olmanızı İstirham ediyorum “dedi.
 1-Meclis 1. ve 2. Başkan vekili seçiminin yapılması(Mehmet Çakmak 22 oy alarak başkan vekili seçildi.)
2-Meclis kâtibi üye seçimini Asil: Abdülkerim Yıldırım Naci Çavdar, Yedek: Yavuz Sultan Anat ve Lütfü Kaymak seçildi.
3-Daime encümen seçimi yapıldı seçimde Abdulkadir Yıldım ve Âlim Gül seçildi.
4-İmar komisyonu üye seçimi yapıldı seçimde Kemal Özten, Yavuz Sultan Anat, Sait Beşir, Mehmet Öztürk ve H.Hikmet Kurt seçildiler.
5-Plan ve bütçe komisyonu üye seçimi yapıldı Seçimde Mahmut Bayhan Kemal Kaliç Tuncer Akbayrak, Harun Köymen ve H.H Saygıdeğer seçildiler.
6-Marmara ve boğazlar belediyeler birliği üye seçimi yapıldı seçimde Kemal Özten (Asil) Âlim Gül(Yedek)seçildiler.
7-Jeotermal kaynaklı belediyeler birliği üye seçiminin yapıldı seçimde Uğur Kılıçoğlu(Asil)Emrullah Kut(Yedek)seçildiler.
8-Anadolu medeniyetleri belediyeler birliği üye seçimi yapıldı seçimde Mehmet Öztürk ve Rasim Bulca(Asil) Sait Beşir(Yedek)seçildiler.
9-Akyazı belediyesi meclis denetim komisyonu tarafından hazırlanan raporun belediye meclisinin bilgisine sunulması oy birliği ile kabul edildi.
10-Ballıkaya barajı inşaatı içerisinde kalan Beldibi mahallesinin yeni yerleşim alanı ile ilgili kamu yararı kararı alınması teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
11-Belediyemiz tarafından işletmeciliği yapılan Kuzuluk tabiat Parkı’nın 2016 yılı ziyaretçi giriş ücretinin belirlenmesi teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
12-Dolu ve boş kadro ihdas teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
13-Mülkiyeti idaremize ait İnönü Mahallesi 488 ada, 1 nolu parselde bulunan taşınmazın itfaiye grup binası ve gasil hane binası yapılması için Sakarya büyükşehir belediyesine tahsis edilmesi teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
14-5393 sayılı belediye kanununun 68. Maddesi uyarınca iller bankası, kamu ve özel bankalardan 2.000.000,00 –TL (iki milyon)kredi kullanımı ile ilgili yetki alınması teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
15-Cumhuriyet Mahallesi 41 ada, 234 nolu parsel ile ilgili imar planı tadilat teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
16-Ömercikler Mahallesi 2 ada, 15 nolu parsel ile ilgili imar planı tadilat teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
17-Batakköy Mahallesi 109 ada, 15-28-29-30 nolu parsellerdeki 1/1000 ölçekli mevzi imar planının tadilat yetkisinin Sakarya büyükşehir belediyesine devredilmesi teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
18-İnönü Mahallesi çınarlık mevkii G25d08d 1b/ ve 1/c pafta, 94 ada, 3-53-57 ve 76 nolu parsellerin 1/1000 ölçekli uygulama imar plan tadilatı teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
19-Belediye başkanının katılacağı yurt dışı teknik gezi programını için görevlendirilmesi hususunun görüşülmesi (Prag-Karlovy Vary-Viyana-Salzburg ve Münih) oy birliği ile kabul edildi.
20-İlçemiz Ömercikler Mahallesinde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 2525,96 m2 alana sahip taşınmazın Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğüne tahsis edilmesi teklifinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
21-2015 yılına ait Belediye başkanlığı faaliyet raporunun görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Ethem Acar

 

Akyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Başkan Akcan oyunu kullandı
Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için oyunu...

Haberi Oku