AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

5393 sayılı Belediye Kanununun 20.maddesi uyarınca Akyazı Belediye Meclisi 03.09.2019 Salı günü Saat 14.00’de meclis üyelerinin katılımı ile Belediye meclis salonunda toplanarak Eylül ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Akyazı Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında 8 ana gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Akyazı Belediyesi 03 Eylül 2019 tarihli Meclis Toplantısının 1.birleşimine ait gündem

1 - Belediyemiz adına tescilli Mercedes marka 37 kişilik otobüsün Hendek Belediyesine bedelsiz olarak hibe edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

2- Belediyemizin sahip olduğu hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonları yetersiz kaldığından ve 4 adet yeni hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu satın alınmasına ihtiyaç duyulduğundan araç temini için 5393 Sayılı Belediye Kanunun 68/b maddesi hükümleri gereğince İller Bankasından 1.700.000-(Birmilyonyediyüzbin) TL kredi talebinde bulunulması ve bu konudaki iş ve işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanı Bilal SOYKAN’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

3- Mülkiyeti Belediyemize ait Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Kayabaşı (Taşağıl) Mahallesi, Köyiçi Mevkii, G25D20D2C pafta, 117 ada, 1 parsel nolu 1.716,03 m² yüzölçümlü, arsa niteliğindeki taşınmazın 5393 sayılı Belediye yasasının 18. maddesinin e fıkrası uyarınca, 2886 sayılı yasa hükümleri çerçevesinde satılabilmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni'ne satış yetkisi verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

4- 26.02.2018 tarih ve 30344 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu İdarelerinde Stratejik Planlamaya İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan Belediyemize ait 2020-2024 dönemi Stratejik Planının 5393 Sayılı Belediye Kanununun 41. maddesi gereğince incelenerek karara bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

5- Kamu İdarelerince Hazırlanacak Performans Programları Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan Belediyemize ait 2020 yılı Performans Programının 5393 Sayılı Belediye Kanununun 41. maddesi gereğince incelenerek karara bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

6- İlçemiz genelinde bulunan eşyaların muhafazası, sahiplerine teslim edilmesi, sahipleri bulunmayan eşyalar hakkında yapılması gereken işlemlerle ilgili hazırlanan Kayıp ve Buluntu Eşya Uygulama Yönetmeliği’nin 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. Maddesinin b bendi gereğince incelenerek karara bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

7- 1 adet Boş Memur kadro değişikliği oy birliği ile kabul edildi.

8- Akyazı Belediyesi 2020 Mali yılı Gelir Tarifelerinin görüşülerek karara bağlanması oy birliği ile kabul edildi.

Ethem AcarAkyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Akyazı Belediyesi Güreş Takımından Büyük...
Antalya’da düzenlenen serbest güreş Türkiye Şampiyonasında Akyazı Belediyesi güreş takımından iki...

Haberi Oku