AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Haziran Ayı Birinci Bileşimi Yapıldı




Akyazı Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı 1. Bileşimi belediye meclis salonunda yapıldı.

Haziran ayı meclis toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis, yoklaması ve gündem maddelerinin okunmasıyla 1.Oturum başladı.

1.)Gündemin birinci maddesinde 30 Mart yerel seçimleriyle birlikte tüzel kişiliği sona ererek Akyazı Belediyesine katılan Kuzuluk, Altındere ve Dokurcun Belediyelerinin 2013 yılı gelir ve gider kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

2.)Gündemin ikinci maddesi 4081 sayılı çiftçi mallarının korunması hakkındaki kanunun 3-4 ve 5. Maddeleri uyarınca, Koruma ve Murakabe heyetine gizli oylama ile üye seçimi sonucunda asil üyeliklere Kemal Kaliç, Alim gül, Uğur Kılıçoğlu, Rasim Bulca ve Murat Öz seçildiler. Yedek üyeliklere Ruhi Yılmaz, Mehmet Öztürk, Çetin Sarı, Abdurrahim Atmaca ve Mahmut Baykan seçildiler.

3.)Gündemin üçüncü maddesinde Akyazı Belediyesi Meclisi Hukuk Komisyonu oluşturulması oy birliğiyle kabul edildi. Komisyona Abdurrahman Düzcan, Emrullah Kut, Tuncer Albayrak, Abdullah Hikmet Kurt ve Abdulkadir Yıldırım seçildiler.

4.)Gündemin dördüncü maddesi Akyazı Belediyesi Müdürlüklerine ait görev ve çalışma yönetmeliklerinin görüşülmesi maddesi hukuk komisyonuna havale edildi.

5.)Gündemin beşinci maddesi Meclis tatil ayı, oy birliğiyle Temmuz ayı Yani Ramazan olarak belirlendi.

6.)Cumhuriyet Mah. 19.i.2.d pafta, 330 ada, 2 nolu parsel ile ilgili hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar plan tadilat teklisinin görüşülmesi maddesi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.

7.)Gündemin yedinci maddesi boş kadro değişikliği teklifinin görüşülmesi maddesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü 1. Derece kadro 3. Dereceye çekilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin Ek Maddesi

8.)Gündemin ilave maddesi, tüzel kişiliği kalkarak mahalle statüsüne dönüşen yerlerdeki 2B arazilerinin belediye olarak satın alınması maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Gündem dışı konuşmalarda  Çetin Sarı daha önce MHP Meclis üyelerinin madde bağımlıları ile mücadeleye kendilerinin de katıldığını hatta seçim çalışmalarında öncelikli sorunlar listesinde ilk sıraları aldığını belirterek ortak hareket noktasında birleşmemiz güzel olmuştur dedi.

Murat Öz umarız ki bu önerge yanlış anlaşılmaz bu önergeyi meclise ilk biz getirdik ve beraber çalışarak sorunları çözme noktasında birleşmek en akıllıca yapılacak bir iştir dedi.

Başkan Hasan Akcan meclis Akyazı’nın meclisi şu ve ya bu parti işi burada konuşulmaması gerekiyor başarırsak hep birlikte başaracağız sonuçta bu bizim ortak sorunlarımızdan sadece biri bu vesile ile ilçemize kurulması için çaba sarf ettiğimiz Mobese ile ilgi çalışmalar hız kazandı ben sizlerin iyi niyetine sığınarak kaymakam beye bu güne kadar yaptığımız oturum ücretlerini bu Mobese çalışmalarına bağışladığımızı söyledim ve yapılan oylamada tüm meclis üyeleri kabul ederek alacakları ücreti mobese’ye bağışladılar.

Ethem Acar

 

 



Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ramazan Yufkaları Açılıyor
Sakarya Akyazı ilçesinde ve Taşburun Mahallesinde Ramazan yufkaları Makarnaları açılmaya devam ediyor.

Haberi Oku