AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısını 1. Birleşimini Gerçekleştirdi

1-Serpil Başer ‘in Belediye Meclis Üyeliğinden istifası ile ilgili belediye meclisine bilgi verilmesi

2-Plan Bütçe komisyonu üye seçimi yapılması(oy birliği ile kabul edildi)

3-Sokak isim değişikliği ile ilgili hazırlanan hukuk komisyon raporunun görüşülmesi

(Kuzuluk Kuran kursu sokağı olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi)

4-İlçemizde Beldeden Mahalleye dönüşen Altındere, Dokurcun ve Kuzuluk Mahallelerinde farklı adlarda yeni mahalle kurulması ile ilgili hazırlanan hukuk ve imar komisyonu raporlarının görüşülmesi….

(Hukuk komisyonu başkanı hukuki problem olmadığını, imar komisyonu başkanı ise Altındere mahallesinin belde iken mevcut mahallelerin yani 3 mahallenin (Osmanağa, Cumhuriyet ve Gündoğan) tekrar mahalle olmasında sakınca olmadığını, Kuzuluk ta ise Kuzuluk çevre yolunun Kuzuluk’u ikiye bölmesiyle iki mahalle açılabileceğini yolun sağı ve solu olmak üzere iki mahallenin açılabileceğini, Dokurcun da fiziki olarak tekrar incelenmesi için komisyona havale edilmesi bildirisinde bulundu. Yeni mahallelerin açılması için yapılan gizli oylamada 16 kabul, 3 ret, 1 çekimser oy kullanıldı. Bu madde de oy birliği ile kabul edilmiş oldu.

5-2017 mali yılı kesin hesap ve taşınır kesin hesap cetvelinin görüşülmesi.(plan bütçe komisyonuna havale edildi)

6-İmar Plan Tadilat teklifinin görüşülmesi. (imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi)

7-Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) ile belediyemiz arasında ortak işbirliği protokolü yapmak için belediye başkanına yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. (oy birliği ile kabul edildi)

8-Ak belde A.Ş. bankalardan alacağı 2.000.000,00 (iki milyon)TL lik nakdi ve gayri nakdi krediler için kefalet edilmesi teklifinin görüşülmesi. (Oy birliği ile kabul edildi)

9-Ormanşevkiye Mahallesi köy içi mevkii 101 ada 34 nolu parsel 3.822,17 m2 alana sahip taşınmazın 5393 sayılı belediye kanununun 18.e maddesi hükümleri dahilinde satımı, takası, tahsisi, tahsisinin kaldırılması ve üç yıldan fazla süre ile kiralanması için Belediye Başkanına ve Belediye encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi. (oy birliği ile kabul edildi)

İlave Gündem

10-İlçemiz Topağaç (Ramaslı) Mahallesinin 2030 Sakarya Büyükşehir Belediyesi 1/25000 ölçekli nazım imar planında belirlenen kırsal yerleşme alan sınırlarının bu mahallede yapılması planlanan 1/1000 ölçekli imar uygulama plan sınırlarının belirleyici olması bakımından kırsal yerleşme alan sınırlarının genişletilmesi teklifinin görüşülmesi. . (imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi)

Hakkın Rahmetine kavuşan 19. 20. ve 21. Dönem Sakarya Milletvekili, 54. Refahyol Hükümetinin Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan için Fatiha ve 3 ihlas okunarak mecliste anıldı.

Meslis üyeliğinden istifa eden Seril Başer'in yerine meclis üyesi olan Ahmet Öztürk Mecliste bulunanlara baklava ikramında bulundu.Akyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mevsimlik Tarım İşçilerine Anlamlı Ziyaret
Akyazı Kaymakamımız Sayın Yakup Güney ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Birincioğlu, beraberinde...

Haberi Oku