AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Mayıs Ayı Meclisi Birinci Birleşimi Yapıldı
Akyazı Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi belediye meclis salonundan Başkan Hasan Akcan’ın başkanlığında yapıldı.

Yapılan yoklamanın ardın gündemin yedi maddesi okunarak oy birliği ile oylanmasının ardından mayıs ayı meclis toplantısı başladı.

1.)Madde: Nail Kahveci’nin istifası ve yerine birinci yedek olan Uğur Kılıçoğlu’nun gelmesi oy birliği ile kabul edildi.

2.)Madde:2013 gelir gider kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi.

3.)Madde: ihlâs kaplıca evleri mükelleflerinin 2014 yılına ait emlak ve çevre temizlik vergisinin ihlâs A.Ş. tarafından kurumumuza toptan ödenebilmesi hususunda belediye başkanına protokol yapma yetkisi oy birliği ile verildi.

4.)Madde:10.04.2014 günü ve 28968 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, “Belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmenlikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik”uyarınca düzenlenen Akyazı belediyesi norm kadro cetvellerinin görüşülmesinde yapılan açıklamada belediye başkanları dâhil mevcut kadronun 169 kişiden oluştuğu yeni katılan beldelerden sonra mevcut müdürlüğe üç yeni müdürlük eklenerek toplamda 20 müdürlüğün oluşturuldu ve madde oy birliği ile kabul edildi.

5.)Madde: Marmara belediyeler birliğine üye seçimi yapıldı seçimde Yavuz Sultan Anat Asil Abdurrahim Atmaca yedek üye seçildi.

6.)Madde:5393 sayılı kanunun 49.maddesi uyarınca başkan yardımcısı maaşının belirlenmesi, yasa gereği mevcut başkanın aldığı maaşın üçte ikisi kadar maaş alması oy birliği ile kabul edildi.

7.)Madde:25.03.2014 gün ve 80 sayılı encümen kararı ve ilgili protokolün iptali, daha önceki belediye başkanı ve encümenin çıkan sıcak su kuyusunun bir firmaya yaptığı satışın kanunsuz olduğu ve sıcak suyu alan firmanın parası geri iade edilerek Akyazı belediyesine tekrar kazandırılması oy birliği ile kabul edildi.

Yedi maddenin oylanmasının ardından gündem dışı görüşmelere geçildi.

Gündem dışı görüşmelerde MHP meclis üyesi Harun Köymen başkan Hasan Akcan’a Akyazı’nın sorunları ve acilen çözülmesi gereken yazılı kağıt verdi, Köymen’in notlarında mobesa, madde bağımlıları ile mücadele, mahalle aralarındaki hayvan ahırları, otopark, tek yön uygulamasının sona ermesi, büyük araçların çarşı içi ve sokak aralarına girmemesi, sokak köpekleri barınakları yapılması, başkan hasan Akcan’ın evet bunlar ile ilgili çalışmaları zaten başlattık ilk etapta hayvan barınağı ile ilgili çalışmayı başlattık sanırım yakın zamanda bitecek ve başı boş köpekler burada toplanacaklar maalesef her gece köylerden ve diğer ilçelerden Akyazı’ya çuvalların içinde köpekler getirilerek atılmaktadır bunlar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Mhp meclis üyesi Abdullah Hikmet Kut mesleğim gereği madde bağımlıları ile mücadelede ben varım gerekli komisyon kurulsun gerekirse okullarda ve sivil toplum kuruluşlarının da destekleri ile ortak çalışmalar yapıp gençliğimizi kurtarmaya çalışalım dedi.

Konuşmaların ardından meclise yeni katılan Uğur Kılıçoğlu katılımcılara baklava ikramında bulundu.

Ethem AcarAkyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ramazan Yufkaları Açılıyor
Sakarya Akyazı ilçesinde ve Taşburun Mahallesinde Ramazan yufkaları Makarnaları açılmaya devam ediyor.

Haberi Oku