AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Demokrasiye Sahip çıktı

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nunda katıldığı programa Milli Birlik ve Düşünce Derneği üyelerinin sabaha kadar nöbetiyle süreceği ve Sabah Namazında Akyazı Belediyesi vatandaşa çorba dağıtacağı belirtildi.

Akyazı ilçe merkezinde binlerce Akyazılının soğuğa rağmen katıldığı program Saygı Duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. İmam Ethem Genç Hocanın aşrı şerifi okudu. Ardından Sakarya’da düzenlenen imam hatip ortaokulları arasında yapılan yarışmada derece yapan Akşemsettin imam hatip orta okulu öğrencileri arapça şiir ve ilahi okuyarak büyük beğeni topladı.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği Akyazı ilçe Başkanı İbrahim Keleş “Türkün tarihinde zulme karşı, adaletsizliğe karşı, zorbalığa karşı birçok başkaldırmış vardır. Fakat milli irade ile püskürttüğümüz 15 Temmuz işgalcilerine karşı mücadele bambaşkadır. 15 Temmuz diğerlerinden özel kılan şey, milli iradenin tek yumruk olarak kan emicilere karşı, yuvarlanarak büyüyüp çığ oluşturması gibi devam ederek büyük engeller aşamasında ehemmiyeti büyük meseledir. Değerli katılımcılar 15 Temmuz gecesi nasıl genel başkanımız Erdem ERCAN’ın teşkilatlara emri ile abdestlerimizi alarak sokaklara indiysek, bekamız için kritik bir süreç olan 16 nisan milli anayasa referandum çalışmalarımızda genel başkanımız Erdem ERCAN’ın emri ile vatan millet evet diyerek başladık ve sürdürmekteyiz. Bizler bu anayasa çalışmasının sistemimizi millileştirdiğini, gençlerimizin önünü açtığını, vesayet odaklarına son verdiğine inanarak büyük Türkiye ideallerine bir adam daha yaklaşmamızı sağladığı için evet diyoruz.“ dedi .

Ardından dernek üyelerinin tezahüratları ile kürsüye çıkan Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem ERCAN “Yıllar boyu hatırlanacak bir tarih yazdık, burayı bizi fetö alçakları nezninden birliğimizi kem gözle bakan herkese karşı koruyacağımızı tüm dünyaya gösterdik. 15 Temmuz bir milattı ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak 15 temmuzun bu olağan üstü fevkalade niteiliğini hep vurgulamak üzerinde durmalı 15 temmuzu ne pahasına olursa olsun yaşatmalıyız 15 temmuz bir Çanakkale ruhudur 15 temmuz bir milattır 15 temmuzun intikamını almak için 16 nisan günü sandık başına gececiğiz 16 nisan referandumu yalnız hükümet sistemini değiştirmek bir halk oylaması ötesinde yüz yıllık bir hesabın millet lehine kesileceği bir dönemeç olacaktır. Büyük Türk milleti 15 temmuzun 12 eylülün 27 mayısın cevabını verecek sadece cumhur başkanlığı sistemine kavuşmayacak dışardan ithal edilmiş Türkiye’nin yürümesine engel sistemden kurtulacaktır. Yeni yerli ve milli anayasaya kavuşacaktır ve bu bağlamda ve hep beraber dünya mazlumları için büyük ve tam bağımsız Türkiye için istikrar ve istikbal için Recep Tayyip Erdoğan için evet diyoruz. “ dedi

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Sayın Akyazılılar 18 Mart günü 102’sini kutladığımız Çanakkale şehitlerini biliyorsunuz, bundan 102 yıl önce dedelerimiz, atalarımız bizler bu güne gelelim diye canlarını verdiler, savaştılar ve bizlerin bu güne gelmesine vesile oldular. Şimdi sıra bizde, sıra sizde 18 martta dedelerimiz canınız verdi, bizde 16 nisanda kalbimizi vererek evet mühürünü basarak cevabını vereceğiz inşallah ve yüz yıl sonrada bizim torunlarımız bizi rahmetle minnetle anacaklar inşallah.“ dedi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu “Sevgili kardeşlerim 15 Temmuzda Türkiye’de bir ilki başardık. Tarihimizde ilk defa kanlı bir darbeyi beraberce önledik fetöcu hainlerin 40 yıldır yaptıkları hazırlıkları kendi başlarında bitirdik. Bu tarihimizde bir ilkti, bundan önceki darbelerde sabah kalkıp tankı gördüğümüzde işin bittiğini anlıyorduk ama bu sefer tanklarıyla toplarıyla hepsini püskürttük geriye çevirdik. Şimdi önümüzde belki tarihimizdeki en büyük imtihanlardan birini yaşayacağız, tarihimizde ilk defa kendimizi seçtiklerimizle bizzat yöneteceğimiz, bir sistemin kapısını aralayacağız inşallah. Şimdi sayın cumhurbaşkanımız işinin başında bir kez daha seçilme derdi var mı ? yok. Ondan sonra bir kez daha adaylığını koysa seçilir mi ? seçilir. Öyleyse niye bu anayasa değişikliğine gerek duyuldu ? çünkü artık biz iyi adamlar geldiğinde iyi kötü adamlar geldiğinde kötü yönetilmez istemiyoruz, bu işi bir sisteme bağlayalım cumhurbaşkanımızdan sonraki dönemlerde de Türkiye’yi hiç bir şey geriye götüremesin artık hiç kimse Türkiye’yi koalisyon pazarlıklarıyla ucu belli olmayan bir takım hesaplarla geriye götürmesin, haklarımıza başörtümüze insan haklarına el uzatamasın aynen belediyelerdeki gibi kimi seçeceğimizi bileceğiz artık, nasıl ki belediye seçimlerinde geliyorsunuz belediye başkanına oyunuzu veriyorsunuz pazartesi günü belediye başlıyor 5 yıl boyunca programlarıyla hizmetlerini yerine getiriyor aynen artık hükümet sistemimizde böyle olacak gideceğiz sandığa cumhurbaşkanımızı seçeceğiz hükümetini kuracak 5 yıl seçim yok koalisyon yok devletimizi hızlı bir şekilde çabuk kararlarla ve doğru bir şekilde yönetmeye devam edeceğiz. Artık bu sistemin sürdürülebilir bir tarafı kalmadı bir tek örnek vereyim Sakarya ya tarım il müdürü atamaya kalksanız kimin imzası gerekiyor tarım bakanının, başbakanın, cumhurbaşkanının tarım il müdürü atayacağız 3 tane imza bir tanesi imzalamasa işler yattı. Siz belediyelerde kimin nereye atandığını hiç takip ediyor musunuz nereye bakıyorsunuz belediye ne hizmet yapıyor ona bakıyorsunuz işte bundan sonra böyle olacak ve inşallah bu sistem tarihimizde bir dönemeçtir zaten kimlerin karşı çıktığını kimlerin neden hayır demek için çabaladığını görünce bu işin ne kadar hayırlı bir iş olduğunu zaten fark ediyorsunuz Akyazı’da destek gayet iyi ilçe başkanımız soruyor başkanım anket yaptırmışsınız Akyazı kaç, dedim Akyazı en önce ama rakam söylemiyorum nasıl 15 Temmuzda beraberce omuz omuza sırt sırta vererek bu hainleri püskürtüysek 16 Nisanda da bu anayasa değişikliği ile Türkiye’nin önünü açacağız ve artık ülkemiz bu tür kısır çekişmelerden kurtularak önüne bakarak devam edecektir “ dedi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş alandan ayrılırken vatandaşlar tarafından büyük sevgi gösterisi yapıldı.

Tekder Semazen gösterileri ardından Akyazı Belediyesi Mehteran Takımı konser verdi.

Soğuk hava şartlarına rağmen programa katılan vatandaşlar alanları terk etmedi. Vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu. Milli Birlik ve Düşünce Derneği Akyazı ilçe teşkilatı ve ilden gelen üyeler vatandaşlara birlikte demokrasi şehitleri ve tüm şehitlerimiz adına sabaha kadar nöbet tutacağı açıklandı.

Akyazı24Akyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sakarya Ak Gençlik Başkanlığında Bir Akyazılı
Akyazı Topağaç Mahallesi'nden M.Salih Başer Sakarya Ak Parti Gençlik Kolları başkanı oldu.

Haberi Oku