AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı'da Saadet Şov


Saadet Parti aday tanıtımı Akyazı belediyesi sosyal Tesislerinde binlerce kişinin katılımları ile gerçekleştirildi.
Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başladı.

Aday tanıtım programında birer selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Akyazı ilçe başkanı Salih Bayrak,İl Başkanı Eyüp Yıldırım konuşmalarında evet bu kalabalık gösteriyor ki milli görüş ruhu yeniden canlanıyor eski günlerimize dönüyor ve bunlara belediyeciliğin nasıl yapıldığını 31 Mart sabahı göstereceğiz dediler.

Sahneye büyük alkış ve kom peti gösterileri ile çıkan Akyazı Saadet Partisi belediye başkan adayı Selman Demirtaş  konuşmasında Muhterem genel idare kurulu üyem  , İl başkanım , ilçe başkanı ve belediye başkan adayı arkadaşlarım, Akyazı’mızın değerli muhtarları , sivil toplum kuruluşlarımızın değerli başkanları , çok kıymetli hanım efendiler bey efendiler , basınımızın güzide mensupları ve geleceğimizin teminatı genç kardeşlerim hepinizi saygı sevgi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Esselamualeyküm

Sözlerime başlarken 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştireceğimiz mahalli idareler seçimlerinin başta ilçemiz olmak üzere Ülkemiz ve insanlık alemine hayırlar getirmesini Mevla’dan niyaz ediyorum.

Mensubu olmaktan şeref duyduğum Saadet Partim iz’in Akyazı Belediye Başkan adaylığı görevini şahsıma tevdi eden başta Muhterem Genel başkanım olmak üzere başkanlık divanına, İl ve İlçe teşkilatıma, gerek ilçe başkanlığım gerekse belediye başkan adaylığım süreçlerinde ilgisini ve desteğini esirgemeyen vefakar Akyazı halkına ayrı ,ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Akyazılılar ; Yirmi yıldır aktif siyasetin içerisinde yer alan bir kardeşiniz olarak  kişisel hedefler uğruna değil yüksek idealler uğruna mücadele etmeyi kendimize ilke edindik. Teşkilatımız bize hangi görevi verdiyse onun hakkını vermeye gayret ettik.  Allah nasip etti iki yıl süreyle ilçemize ve teşkilatımıza ilçe başkanı olarak hizmet verdik. 

Bu süre içerisinde  ilçemizin sorunları ile alakalı ciddi çalışmalar yaptık.

İçilmeyen suyumuzu , Atıl bırakılan parklarımızı, yetersiz sosyal alanları, kimseye kulak asmayan kapalı kutu belediyecilik anlayışını gündemde tutmaya çalıştık. Sorunları dile getirmekle yetinmeyip çözüm yollarını ortaya koymaya gayret ettik.

Çalışmalarımız esnasında şahısları değil icraatları hedef aldık. Her şartta üslubumuzu muhafaza ederek  Ahlaki yöntemlerin dışına çıkmadık. Mücadelemizi karşılıklı saygı çerçevesinde  yürütmeye gayret ettik.

İlçemizdeki malum geri kalmışlığın kaynağına inmeye çalıştık. Nedir bu geri kalmışlığın kaynağı ve nasıl aşılır sorularına cevap aradık. Bu bağlamda anket çalışmaları yaptık. Muhtarlarımızı  ve sivil toplum kuruluşlarımızı  ziyaret ettik. Halkımızı dinledik.

Bu çalışmalar ışığında şu tespiti yaptık

Akyazı uzun yıllardır aynı ekip tarafından yönetiliyor.Bu ekibin dar ve belediye binasına kapanmış yönetim anlayışı  sorunları çözmek yerine büyüterek kangrene dönüştürüyor. Akyazı gibi 83.500 nüfusa sahip Sakarya’nın en büyük 3. ilçesi konumundaki metropol  bir ilçe Halktan kopuk yeni fikirlere kapalı dar bir ekiple  yönetildiği için  bugünkü durum kaçınılmaz olmuştur.

İlçenin potansiyelini değerlendiremeyen , iç ve dış dinamiklerini harekete geçiremeyen bu dar yapı değişmedikçe  bu gün ki noktadan daha ileriye gitmek mümkün değildir.

İşte biz Akyazı’nın gelişiminin önündeki bu engelleri kaldırmak  ve ilçemizi efsane milli görüş belediyeciliği ile buluşturmak üzere yola çıktık.

Allahın izni ile bunu hep birlikte başaracağız.

Bizim söylemden öte eyleme dönüştürdüğümüz bir sloganımız var. Birlikte başaracağız Akyazı kazanacak diyoruz.

Birlikte başarmaya varmısınız.?

Bildiğiniz gibi başarıya ulaşmanın  birinci şartı inanmaktır. Biz ekip olarak  başaracağımıza canı gönülden inanıyoruz. İnanmayanın inandıramayacağı bir gerçektir. Bunun için hep birlikte başaracağımıza inanmalı ve işin gereğini yapmalıyız.

Şimdi kısaca hep  birlikte  başarmamız gerekenlere kısaca değinmek istiyorum.

Mevcut dar ve kapalı kutu yönetim anlayışını ortadan kaldırarak  daha geniş tabanlı halkın ve sivil toplumun karar mekanizmalarına dahil edildiği bir yönetim anlayışına geçmeyi  Birlikte Başaracağız.

Adamına göre değişen bütün uygulamaları sonlandırarak  belediyemizi kurumsallaştırarak bütün hizmetleri bir standarda bağlayarak hizmet alımında eşitliği sağlamayı birlikte başaracağız.

Sessiz sedasız milletten habersiz yapılan ihaleler yerine  bütün ihaleleri halkın ve medyanın huzurunda gerçekleştirerek  şeffaf belediyecik anlayışını hakim kılmayı birlikte başaracağız.

Beyaz masa uygulamasını hayata geçirerek  sorunların mahallinde tespit yapılarak ilgili birime aktarılarak takibini yapacak ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını Birlikte Başaracağız.

Halk günleri , halk meclisleri uygulamasını devreye sokarak hesap  soran değil , hesap veren belediyecilik anlayışına geçmeyi  birlikte başaracağız.

Partizanlık, Adamcılık , Akrabacılık , gurupçuluk , bölgecilik   yapmadan İlçemizde yaşayan her bireyin hakkını hukukunu gözetmeyi  Birlikte başaracağız.

Makamların , koltukların  millete ait olduğunu  asla unutmayacak ve emanete sahip çıkmayı birlikte başaracağız.

Bunları başardığımızda  Kazanan Akyazı ve Akyazılı olurken kaybeden  olmayacak.

Bu ilkeler ve hedefler doğrultusunda  bize yol arkadaşlığı yapacak herkese kapımız da  gönlümüzde sonun kadar açıktır.

Bugüne kadar kimseye sataşmamaya özen gösterdik. Ancak bu iyi niyetli yaklaşımımızı istismar edenlere birkaç cümle ile cevap vermek istiyorum.

Bizi kendileri gibi değerlendirme gafletine düşenler bilsin ki   Biz çıktığımız hiçbir yolda  , yol arkadaşlarımızı yolda karşılaştıklarımızla değişmedik.

Bu çabanız etrafına kibirden kalın duvarlar ördüğünüz kumdan kalelerinizin  yıkılmasını engellemeye yetmeyecektir.

Bir dua ve akabinde bitireceğiz inşallah.

Allah’ım bizi  yanlışa düşmekten koru. Dünyalık  menfaatler uğruna ahretini heba edenlerden eyleme ve hakkımızda hayırlı olanı nasipte.

Bu duygu düşüncelerle uzaktan yakından davetimize icabet eden tüm misafirlerimize ve özellikle yoğun programı arasında bize yer ayıran Lütfi başkanımıza teşekkür ediyorum.Allaha emanet olun.  Esselamualeyküm

Son olarak İstanbul Eyüp belediye başkan adayı Akyazı özlediği tabloyu nihayet buldu Selman Demirtaş Akyazı da çığır açacaktır dedi.

Ethem Acar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Akyazı24
Anahtar Kelimeler
AkyazıAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
misafir 5 yıl önce

on kişiyi bi araya toplayamzlar diyordum yüzlerce kişi bir araya toplamışlar kırk gündür çalışmaları meyvesini çok iyi vermiş helal olsun selman başkanda kendini çok iyi tanıtmış kararsızdım saadet kazanamz diye düşünüyordum ama artık eminim ki saadet kazanacak

Misafir Avatar
MİSAFİR 5 yıl önce

binlerce kişi katilmiş,

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Alevlere Teslim Oldu
Ada caddesi Kuzuluk durağı karşısında yol kenarında park halindeki 34....... plakalı araç nedeni belli...

Haberi Oku