AKYAZI HABERLERİ:
Ali Ateş Resmen Aday Adayı Oldu

Ali Ateş konuşmasında “1999 yerel seçimleri ile siyasi parti yöneticisi ve belediye meclis üyesi olarak başladığım siyasete, Ak partinin kurulmasından 2004 yılında Ak parti Akyazı ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak devam ettim. 2009 yılındaki seçimlerde bir kez daha partimin ve değerli Akyazı halkının teveccühü ile Ak parti Akyazı ve Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçildim ve halende bu görevlerim devam etmektedir.
Meclis üyesi olarak görev yaptığım bu süreler içerisinde gerek Akyazı Belediyesinde gerekse Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Bayındırlık Ve İmar Komisyonu Üyeliği ve Başkanlığı, Hukuk Komisyonu Üyeliği ve Başkanlığı, Eğitim Komisyonu, Kültür Ve Spor Komisyonu, Ulaşım Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu, Akyazı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Daimi Encümenliği, Denetim Komisyonu Üyeliği Ve Başkanlığı gibi birçok komisyonda ve gerek partimin gerekse belediye başkanlıklarının vermiş olduğu çeşitli görevlerde bulundum. Tarafıma Verilen görevleri de layık’ı ile yerine getirmeye çalıştım.
Geçmiş yönetimlere ve ak partiye emek veren tüm ak kadrolara buradan teşekkür etmek istiyorum.
Tabi ki bu bir sevda, bu bir bayrak yarışı. Sayın Milletvekilimiz Recep Yıldırım'ın 1989 yılında eline aldığı ve 2002 genel seçimlerinde milletvekilliği ile taçlandırdığı bayrağı mevcut Başkanımız Yaşara Yazıcıya devretmesiyle bugüne kadar devam eden bir sevdadır.
Bu sevda yolunda bugüne kadar hizmet eden Kurucu ilçe başkanımız Mehmet Sarı Abiye, Sayın Mehmet Onat'a, Sayın Osman Karaoğlan'a ve şu anki ilçe başkanımız Nail Kahveci ve onların Şahsında bugüne kadar emeği geçen tüm yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kollarına emek veren arkadaşlarıma ve gelmiş geçmiş tüm köy ve mahalle temsilcilerimize ve ak partiye Hizmet eden tüm belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi arkadaşlarıma ağabeylerime de buradan ayrı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
Bugün bizlerin bu kadar rahat bir şekilde aday adayıyız diye ortaya çıkmamızda elbette ki onların geçmiş mücadeleleri’nin bizlere bıraktıkları mirasın payı da oldukça fazladır.

Neden Ak Parti;

Ak parti bir dünya partisidir ve artık tüm dünyanın tartışmasız olarak kabul ettiği bir dünya liderine sahiptir.
Ak Parti kurulduğu günden bu güne kadar toplum ve merkezi idare nezdinde birikmiş, olmaz, mümkün değil, yapılamaz denilen birçok sorunu çözme konusunda ciddi irade göstermiş olup insanların toplumun çok yakın zamana kadar bizim ömrümüz bunları görmeye yetmez dediği birçok reformu da gerçekleştirmiştir. Ak Parti Reformist bir partidir.
Bu manada Ak Parti Ve Sayın Başbakanımız Sessiz Kitlelerin Sesi, Kimsesizlerin Kimi olmuştur. Bugün memleketin en az yüzde ellisinin yani yaklaşık 80 milyonluk nüfusun 40 milyonunun desteğini arkasına almış bir siyasi partiden öte dünyanın en büyük sivil toplum örgülerinden biri olmuştur. Grek yurt içinde gerekse yurt dışında izlemiş olduğu politikalarla ve yapmış olduğu insan odaklı siyaset ile Ak parti bugün bir dünya Partisi olmuştur. Toplumun siyasete ve siyasetçiye olan güven duygusunu arttırmıştır. Dünyadaki diktatör yönetimlerin ötesinde demokrasi ile birlikte her dönem oylarını ve katılımını arttıran dünyaya ve dünya liderlerine örnek bir parti olmuştur.
Adalet ve Kalkınma Partisi kendisini siyasetin merkezinde konumlandıran muhafazakâr-demokrat bir kitle partisidir.
Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesini başlatan AK Parti, kurulduğu 2001’den bu yana girdiği beş seçimden 2 halkoylamasından başarıyla çıkmış, üst üste üç dönem oylarını arttırarak iktidarını koruma başarını göstermiştir.
Ak Parti’nin geliştirdiği “muhafazakar demokrat” siyasi kimlik,kurumsallaşarak büyük bir siyasi cazibe merkezine dönüşmüş ve sadece Türkiye’de değil diğer bölge ülkeleri içinde örnek teşkil edecek bir ilham kaynağı haline gelmiştir. Ne mutlu bizlere ki böyle bir parti ve böyle bir lider ile siyaset yapma,halka hizmet etme şansı yakaladık.

Neden Aday Olduğunu şöyle açıkladı;

Herkesin bilmesi gereklidir ki Türkiye gerçek manada yerel kalkınma Ak Parti İle başlamıştır.Ak Parti Vatandaşlarımızın yönetime daha fazla katılımı,yönetimde doğrudan temsilini ve idareyi denetlemesini sağlayan bir yapı oluşturmuştur.
Benim amacım da bu noktada partimizin 2023 siyasi vizyonu  ile birlikte önümüze hedef olarak koyduğu Ak Belediyeler Marka Şehirler ilkesi doğrultusunda Ak Parti!nin yerel yönetimlerdeki ana stratejisi olan insanımızı evinde, mahallesinde,şehrinde mutlu kılmak ilkesi doğrultusunda birlik beraberlik içinde yeni bir şehri birlikte inşa edelim.
Özelliklede yeni planlamada, üçüncü köprü için yapılan otoyolun ilk bağlantı noktasının Akyazı da olması, yapılmakta olan Ballı kaya barajı, hemen Akyazı içinden geçecek olan hızlı tren projesi, yaylaları ve doğal güzellikleri, jeotermal kaynakları ve tem otoyolunun hemen yanı başında bir kavşak noktası olan Akyazı'yı üzerinde çalıştığımız hazırladığımız projelerle birlikte Sadece Sakarya'nın değil aynı zamanda Türkiye'nin markalarından birisi yapmaktadır. Akyazı ve Akyazılı bunu hak ediyor. Biz Akyazı'yı Türkiye’nin markası yapmaya talibiz.

Kaldı ki hükümetimizin, il başkanımızın, milletvekillerimizin desteği de Akyazı'nın yanındadır. Bende 15 yıllık belediyecilik bilgim, birikimim tecrübem ve aynı zamanda mesleki bilgi ve birimimle bu iş yapmaya hazır olduğum için siyasete bundan sonra Belediye Başkanı olarak devam edebilmek şehrime hizmet edebilmek amacıyla aday olmaya karar verdim.
Bu noktada değerli teşkilat mensubu arkadaşlarım ve kardeşlerimin ve çok kıymetli Akyazı Halkının oylarına desteklerine ve dualarına talibim. Ben bu yola çıkarken elbette ki gerek partili, teşkilat mensubu gerekse Akyazı halkından birçok Arkadaş ve toplumun kanaat önderleri ile istişare de bulundum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, daha yaşanabilir bir Akyazı hepimizin isteği ve hayalli.
Bu noktada hayra niyet ettik Allah hayırlı ise nasip etsin diyerek bugün müracaatta bulunuyorum.
Tabi ki sonuçta bir kişi belediye başkan adayı olacak. Bu aday her kim olursa olsun Akyazı ve Akyazılıyı kucaklayacak ve partimizin 2023 vizyonu taşıyacak bir aday olmalı ve yine her kim olursa olsun
Genel Merkezimizin gönderdiği bu isimle birlikte çalışıp partimize güç katmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle buraya kadar gelip beni onurlandıran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri Allah'a(cc) kendimi de sizlere emanet ediyorum. Allah hepimizin yar ver yardımcısı olsun” dedi
Konuşmanın ardından Ali Ateş aday adaylığı başvuru dilekçesini Mustafa Karakum’a teslim etti.

Ethem Acar
Akyazı24
Anahtar Kelimeler
AkyazıAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Bilal Soykan Belediye Başkanlığı İçin Aday...
Soykan, bu sabah AK Parti Akyazı İlçe Teşkilatı'na gelerek Akyazı Belediye Başkanlığı için aday...

Haberi Oku