AKYAZI HABERLERİ:
Berberler de Pazar Günü Yatil YapacakAkyazı Berberler ve Kuaförler Odasının 18/06/2014 çarşamba günü yaptığı toplantı sonrasında aldığı karara göre 22/06/2014 gününden itibaren Akyazı'daki erkek berber ve kuaförleri Pazar günleri kapalı olacak.
Belediye başkanı Hasan Akcan'ın da katıldığı toplantı sonrası alınan karara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır denildi. Belediye zabıta ekiplerinin denetimi sonrasında Tüm bu uyarılara rağmen dükkanını açarak karara uymayan Erkek berber ve kuaförlerinin ilkinde 250 TL ikincide 500 TL üçüncüde 1.000TL ayrıca Ruhsat iptali cezasıyla karşı karşıya kalacakları duyuruldu.

Zor durumda kalmak istemeyen vatandaşı da uyaran Akyazı Berberler ve Kuaförler Odası başkanı Hasan Cengiz " Bu karar Akyazı'nın tüm mahalle ve köyleri için alınmış bir karardır, traş olmak isteyen müşterilerin zor durumda kalmamaları için Cumartesi'den traş olmaları rica olunur, damat traşı olacak kişilerin berberler odası başkanından 1 saatlik yazılı izin almaları gerekmektedir" denildi. 

İtibarıyla her pazar artık erkek berberleri kapalı olacaktır bu nedenle toplantı yapılmıştır Belediye Başkanı Sayın Hasan Akca'nın katılımıyla pazar günü açan berberlerin birincide 250 TL ikincide 500 TL üçüncüde 1000 TL ve ruhsat iptali yapılacaktır müşterilerin zor durumda kalmamaları için cumartesinden traş olmaları önemle rica olunur damat traşları içinde bir gün önceden berberler odası başkanı sayın Hasan Cengiz’den 1 saat yazılı izin almaları gerekmektedir denetimler zabıta ekipleri tarafından yapılacaktır bu karar köyler içinde geçerlidir ilginiz için teşekkürler.


Sayın üyelerimiz

 

·       Üyelerimizin isteği üzerine yapmış olduğumuz anket sonucunda Erkek Berberlerinin Pazar günü Tatil yapılmasına Yönetim Kurulumuzun kararı ve Belediye Başkanımız oluruyla  karar alınmıştır.

·       Bu Pazar günü (22.06.2014) resmen işyerlerinin Pazar günü kapalı olması uygulaması başlayacaktır.

·       Bundan sonraki denetimler, Zabıta kontrolünde olacaktır.

·       Bu denetimlerde Pazar günü açan kişilere ilk defasında 250.00 TL, ikinci defasında 500.00 TL, üçüncü defasında 1.000.00 TL idari para cezası kesilecektir. Dördüncü defasında ruhsat iptaline gidilecektir.

·       Damat Tıraşında Randevulu olup, Oda başkanından izin kâğıdı alınarak 20.00.- TL karşılığında saatli olarak izin verilecektir.

·       Bayramlardan önceki Pazar günlerine Oda ve Belediyeden özel izin alınacaktır.

·       İşyerlerinde tek tip kıyafet giyilmesine özen göstermenizi rica ediyorum.

·       İşyerinde çalışan sigortalı elemanlar için İş güvenliği ve risk analizleri raporlarında iş sınıfımızın tehlikeli meslek gurubundan çıkma çalışmaları devam ediyor.

·       “İşyerimiz Pazar günü kapalıdır” yazıları her dükkanın camında asılı olacaktır.

·       Bu karar Bayan Kuaförlerini kapsamaz.

·       Fiyat tarife uygulamasında tarifenin altında çalışanlara yaptırım uygulana caktır.

·       Bizden daha güzel hizmet istiyorsanız oda aidatlarınızı  zamanında ödemenizi istiyoruz. Bütün sistemimiz bakanlık onaylı verildiğinden mağdur olmamanızı istiyoruz.

·       İçimizden bir esnafımızın sevinç ve üzüntülerini paylaşma açısından birbirimize haberdar etmenizi istiyoruz.

·       Bizi bu konuda desteklediginiz için ve buraya geldiğiniz için kendim ve yönetim kurulu adına sizlere teşekkür ederim.

Akyazı Berberler Odası Başkanı
Hasan CENGİZ
Ethem AcarAkyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ramazan Yufkaları Açılıyor
Sakarya Akyazı ilçesinde ve Taşburun Mahallesinde Ramazan yufkaları Makarnaları açılmaya devam ediyor.

Haberi Oku