AKYAZI HABERLERİ:
Manevi yolculukta Manevi Tedavi

Gözlerimden üçer damla yaş damladı. Belki biri geçmişime, diğeri geleceğime ve bir diğeri de o anda beynimde meydana gelen fırtınalar içindi. Beyaz örtü üstümde manevi ameliyathaneye girdiğimde birçok insanın sadece gözleri görünüyordu. Bunlar geçmişle gelecek arasında gidip gelmeye hazır olan insanlara “dur gitme diyen ve bu hususta ilimleri ve gönülleri ile VESİLE olan meleklerdi.

” Geçmişimi bir anda gözümden film şeridi gibi geçirdim. Eğer gidersem gittiğim yerde nasıl olurumu düşündüm. Ya giderken nasıl gideceğimi bir an hayal ederken “Rabbim beni geri çevir de sana daha güzel kulluk edeyim. İbadet edeyim” diye dualar etmeye başladım.

Kalbimi görüyorum. Kalbimdeki damarları görüyorum. Muhteşem sanat eserini görüyorum. Sadece şunu diyebildim. Allah’ım, Sen yücesin biz kulların aciziz. Bu muhteşem eseri sadece sen yaratabilirsin. Sana iman etmek bir nimettir. Bir bahtiyarlıktır. La havle vela kuvvete illa billah.

Çanakkale Yolunda birden bire manevi ameliyat oldum. Yol arakadaşlarım, hemşerilerim ve iki özel melek hepsi sanki manevi ameliyatımı  seyrediyorlar. İnsanlığın gereğini yerine getiriyorlar. Ben sadece konuşabilen bir cesettim. İşte o anlarda tefekkürün zirvesine tırmandım. Allah’ım ne kadar sanatkârane yaratmış. En ufak bir hata hastanın ölümüne sebep olabilir. Hasta zaten teslim olmuş. İşte o an insan geriye bakınca hayatın bir oyun ve oyuncaktan ibaret olduğunu daha iyi anlıyor.

Hiçbir şeyin kalp kırmaya değmediğini anlıyor. İnsanların hakkına, hukukuna geleceğine pranga vurmaya değmiyor. Bir miskal bile olsa kul hakkına bulaşmanın ne kadar büyük tehlike olduğunu anlıyor. İnsanların gönüllerini kırmaya değmiyor. Haksızlıkları, ben yapıyorsam doğrudur ve helaldir demeye değmiyor. Makamların, mevkilerin, paranın, pulun, dünya menfaatlerinin ne kadar boş olduğunu anlıyor. İster Cumhurbaşkanı, ister Başbakan, ister makam sahibi olun, isterse Karun kadar zengin olun hiçbir şeyin size fayda getirmediğini görüp anlayabiliyorsunuz. Şairin dediği gibi;

Sanma ey hace ki senden zer’u sim isterler.

Yevme la yenfeuda kalbi selim isterler. “Ey hacı! Sen zannetme ki senden altın gümüş isterler. Hiçbir şeyin fayda vermediği o gün KALBİ SELİM isterler.”

Bana hayatın bütün lezzetleri tatsız gelmeye başladı. Bana Allah’tan başka gayriye hizmet etmek zül gelmeye başladı. 55 yıllık ömrün hesabı ağır gelmeye başladı. Hizmetleri bitirememenin üzüntüsü ağır gelmeye başladı. Allah adına çıkılan yollarda tağuta bulaşan kardeşlerin durumu beni üzmeye başladı. Kendilerini İlahlaştırmaya uğraşan insanları zavallılığı gönlümü hüzünlere boğdu. Bir kürdanın hesabını yedi senede veremeyen gönül dostlarının yanında insanların hakkını yiyenlerin nasıl hesap vereceğini düşünüp vijdanım sızladı. Eğer ben böyle düşünüyor ve korkumdan tirildiyorsam sizler daha iyisini düşünür ve asla hata yapmazsınız. Umuyorum. İnanıyorum. Dua ediyorum. Eğer yaparsanız geri dönşü olmayan yola çıktığınız gün çok pişman olursunuz da artık geri dönüp telafi etme imkânınız kalmaz.

Şimdi görev peşinde koşup vatandaştan oy bekleyen idareci adayları mutlaka ahireti düşünsünler. Attıkları adımları ona göre atsınlar. Kul hakkı ile Allah’ın huzuruna çıkmasınlar.

Bu manevi yolculukta Yanımda bulunan Tüm dost ve arkadaşlara, derdimle dertlenen dostlara ilk müdahalemi yapan Eczacı Kardeşim Nihat İçyüz beyefendiye en kalbi duygularımla teşekkür ederim.

İnsan sevinç ve üzüntülerinde hep yanında görmek istediği dostlarını ararmış. Ben de öyle yaptım. Bir anlık rahatsızlığım sürecinde bana iyileşme iksiri aşılayan can kardeşlerime, Çanakkale yol arkadaşlarıma gönül muhabbetlerimi sunuyorum.

Yarın bana soracak olurlarsa, bize yönetici tavsiye eder misiniz? Derim ki, işte size yönetici kadrosu. Sizler en güzel hizmet makamlarına layıksınız. Çünkü bu yazdıklarım asla duygusal değil, bir sosyolog ve bir yazar olarak gözlemlerimle söylenmiş bir sözdür.

Dostlarım! “Sağlıklı mümin hasta müminden daha hayırlıdır” buyuran bir Peygamberin ümmetiyiz. Yüce Allah’ın kullarıyız. Sağlıklı olun. Mutlu olun. Dualarımızı katık edelim. Yarınımızı düşünelim.

Ethem AcarAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sakarya Ak Gençlik Başkanlığında Bir Akyazılı
Akyazı Topağaç Mahallesi'nden M.Salih Başer Sakarya Ak Parti Gençlik Kolları başkanı oldu.

Haberi Oku