AKYAZI HABERLERİ:
Öz Ak Sürücü Kursu İftarda Bir araya geldi
Öz Ak sürücü kursu Ortakları Selim Akman, Ömer Altıparmak, Kani Akçay ve Candan Sol çalışanlarına iş arkadaşlarına ve Ailelerine iftar yemeği verdi.
Akyazı Kayalar Mahallesinde gerçekleşen iftar yemeğine aileleriyle birlikte gelen konuklar güzel dakikalar geçirdiler.
Gelen davetlilere teşekkür eden Öz Ak Sürücü Kursu Ortakları yaklaşan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyoruz dediler.
İftar sonrası Bir Açıklama Yapan Kurucu ortak Ömer Altıparmak açıklamasında şunları söyledi.
SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ.?
Bu yazı siz değerli sürücü adaylarının kurs seçiminde ne gibi değişkenlere dikkat etmesi ve sürücü kursu fiyatlarının ne kadar olduğunun anlaşılması amacıyla yazılmıştır. Değişen ehliyet sınav sistemiyle birlikte özellikle verilecek direksiyon eğitimin kalitesi ortaya çıkmaktadır. Bu eğitim kalitesini belirlemek siz sürücülerin elinde. Sürücü kursu seçiminin kalitesi tabi ki iyi bir araştırmadan geçiyor.
2016 yılının 3. sınavı 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır. 16 Temmuz 2016 Ehliyet sınavına gireceklere şimdiden başarılar
Sürücü kursunun başarı oranları önemli midir?
Kursun direksiyon sınavlarındaki başarı oranı yüksek olması avantajınıza dır. Direksiyon sınavlarındaki başarı oranları bir nevi kursun prestijini yansıtır. Bunun yanında verilen eğitimin kalitesini de ortaya koyar. Kursun araçlarının yeni olması sınavınız açısından nispeten faydalıdır. Yeni araçların tepki süresi hızlıdır. Kullanımı rahattır.
Eğitim gördüğünüz araçla sınava girmeniz önemlidir. Sonuçta usta şoförlerin bile yeni bindikleri arabaya yarım saatten önce alışamadığı kesindir.
2016 Direksiyon sınavı eğitimi kaç saattir?
Direksiyon sınavına hazırlık eğitimi sertifika sınıfına göre değişir.
Örneğin: B sınıfı sertifika 14 saat akan trafik 2 saat simülatör eğitimi.
Direksiyon eğitimini eksiksiz alacağınızı teyit etmeniz gerekiyor. Bu eğitim bireysel eğitim şeklinde olmalıdır. Örneğin: başka bir adayın sürdüğü araçta arkada oturduğunuz zaman eğitim almış olmazsınız, sadece seyahat etmiş olursunuz. Arkada oturduğunuz süre yasal eğitim süresi dâhilinde sayılmaz. Direksiyon sınavı çalışma saatleri 07:00 ile 23:00 arasında gerçekleştirilebilir.
Sürücü kursuna ödenmesi gereken ücretler nelerdir?
Sınav süresince ödeyeceğiniz ücretleri baştan konuşmalısınız. Olması gereken ücretleri kursunuza mutlaka sorun. Adaylar ödeyecekleri ücretleri baştan konuşmadıkları için sürpriz ile karşılaşabiliyor. Kendinizi maddi yönden hazırlamanız açısından lütfen bu gibi konuları konuşunuz.
Direksiyon sınavından kalırsam ne kadar ücret ödeyeceğim?
Direksiyon sınavından kalınca hem 70 TL harç ücretini, hem de kursun size vereceği 2 saatlik direksiyon telafi dersinin ücretini ödemeniz gerekiyor. Kursa sınavdan kalınca ne kadar ödeyeceğinizi sormalısınız. Kurslar toplam 180 TL bir ücret talep edebilir.
Bu ücretler dışında herhangi bir ücret talep edip-etmediklerini sorun.(Dosya masrafı vs.)
Kurs seçerken artık fiyatın önemi kalmadı. Çünkü taban fiyat uygulaması geldi ve il genelinde aynı fiyat uygulanacaktır. O yüzden kursların kalitesini sorgulamanız gerekmektedir. Aksi halde zaman, emek ve daha çok masraf yapmanıza neden olabilir.
SÜRÜCÜ KURSU EHLİYET FİYATLARI VE MALİYETLERİ
2016 Yılı itibariyle taban fiyat uygulamasına geçilmiştir. Her il için belirlenen fiyatlar dahilinde sürücü kursları fiyat vermek zorundadır. Bu fiyatın altına düşen sürücü kursu haksız rekabete neden olacağı için tespiti halinde ceza alması söz konusu olacaktır. Taban fiyatları öğrenmenizin en güzel yolu çevrenizde bulunan bir sürücü kursundan fiyat almanızı öneriyoruz.
Ehliyet maliyetleri nasıl hesaplanır?
Sürücü kursu fiyatları + Teorik sınav ücreti + Direksiyon sınav ücreti + harç ücretleri şeklindedir.
Kursun verdiği direksiyon eğitimi yetmezse, kurstan ekstra ders alabilir miyim?
Kursun verdiği direksiyon eğitimi yetmezse, kurstan ders saat ücretini ödeyerek ekstra ders alabilirsiniz.
Ehliyet için eğitim sınırlaması var mıdır?
Ehliyet alabilmek için en az ilkokul mezunu olmanız gerekiyor. Herhangi bir eğitim düzeyinde okumanız engel değil. Öğrenci belgenizle de başvuru yapabilir siniz.
Sınav araçları nasıldır?
Sınav araçları tek direksiyon, çift debriyaj ve çift frene sahiptir. Gerek eğitim görürken gerekse sınavda sağ tarafınızda oturan usta öğretici veya komisyon müdahale edebilirler.
Direksiyon sınavından kalanların sınav tarihlerini kim belirler?
Direksiyon eğitimi dersi sınavlarında başarısız olanların sınav tarihleri ilçe milli eğitim müdürlüklerince belirlenir.

İki yılın sonunda ehliyet kartını değiştirmezsiniz. Ehliyetinizin üzerinde "alındığı tarih" yazar. Bu tarihin üzerinden iki yıl geçtiği anda artık stajyerlik kısıtlamaları sizin için geçerli değildir. Yani aynı ehliyet kullanılmaya devam edilir.
9 Soruda sürücü kursuna yazılmadan önce neleri bilmeniz gerektiğini maddeler halinde yazdık.
1- Başarı oranınız yüzde kaç?
2- Kaç saat direksiyon eğitimi olacak?
3- Eğitim gördüğümüz araçla mı sınava gireceğiz? Eğitimler bireysel eğitim şeklinde mi olacak?
4- Direksiyon eğitimi planlamasını nasıl yapıyorsunuz? Direksiyon eğitim planı yapacak mısınız? Bu planı yaparken benim boş günlerimi belirlerken nasıl bir yol izleyeceksiniz?
5- Teorik sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadar?
6- Direksiyon sınavından kalırsam ödeyeceğim ücret ne kadar?
7-Direksiyon sınavından 4 hakkım sonunda kalırsam ne kadar ücret ödeyeceğim?
8-Dosyamızı teslim alırken dosya ücreti talep edecek misiniz?
9- Sürücü eğitimi için similatörünüz var mı?
Son söz: 
Bulunduğunuz ilde her sürücü kursunun talep edeceği ücret(taban fiyat) aynı olduğu için cebinizden çıkacak ücret değişmeyecek. Bu nedenle çevrenizde bulunan sürücü kurslarını elerken, öncelikle kalitesini sorgulamanızın ve araştırmanızın sizler için faydalı olacağını düşünüyoruz. Başarılar.
Öz Ak Sürücü Kursu
Ethem AcarAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kosgeb Ve İşkur Kursları Akyazı Belediyesi...
1. Etap Girişimcilik kursu Akyazı Belediyesi Ek Binada verilmeye Başladı… Daha önceden Girişimcilik eğitimi...

Haberi Oku