Şimdi dünyanın her köşesinde zulme uğrayan, oluk oluk kanı akan, açlık ve kıtlığa maruz bırakılan Müslümanlar iken nasıl olurda hala terörist yaftası Müslümanlar ile özdeş hale gelmiştir?

Bunun cevabı için İslam dinine mensup kitleye ve bu kitlenin bulunduğu devletlere bakmalıyız.
İslam dinine bağlı bulunan devletlerin başlarındaki iktidarlar ekseriyetle İslam dinine sırt çevirmiş yüzünü batıya doğrultmuş ve İslami faaliyetleri yasaklayan engelleyenler ile doldurulmuştur. Bunlar emperyalist sömürgeci devletlerce koltukları korumaya alınmıştır çünkü emperyalistler bu devletleri sömürebilmek için o ülkelerde kukla idareler tesis etmiştir. İşte bu milletlerini satmış idarecilerde koltukları uğruna halklarını korku altında tutmuş onları sindirmek için kanlarını dökmüş ve baskı altına almıştır.
Bunu sürdürebilmek içinde milletin şuurlaşmasına ve şahlanmasına en büyük tesir olan İslam a ulaşma tehlikesine karşı okullardan, televizyonlardan, kitaplardan İslami uzak tutmuş İslamın neşir ve faaliyetlerini yasaklatmıştır.
               Şimdi bugün böyle maneviyatsız ruhsuz ve şuursuz eğitimin imalatı bir Müslüman nesil ortaya çıkmış bahsettiğimiz İslam coğrafyasındaki zulümlere sesiz olmak bir yana haberi dahi olmayan bu nesil İlimden uzak eline kitap almayan kendi bulunduğu noktayı sorgulayamayan kişiliksiz şahsiyetsiz bir karakter haline dönüşmüştür. Bu nesil 5 dakika sürecek bir namazı 2 dk sürecek bir abdesti, 90 dakika hiç bıkmadan yorulmadan bağırarak izlediği maçtan daha ağır görüyor 30 dakikalık bir sohbeti ya da kitap okumayı saatlerce süren film ve dizilerden daha uzun ve meşakkatli görüyor. 
                 Bu hallerde olan kimseler artık dininin ve inancının gereğini bilemiyor ve dininin ona vaaz ettiği gerçekleri bilmiyor, duymuyor artık tamamı ile medya ve basın ile yönlendiriliyordu.
Mason, emperyalist ve Siyonist baronların elinde olan medya artık bu nesli kendi milletine ve dinine karşı kullanarak onları bertaraf ediyordu.
Türklere gelip Araplar size ihanet etti Araplarda Türkler sizi sömürdü diyorlar Kürtlere gidip Türkler size zulüm etti, Türklere gelip Kürtler size ihanet etti diyorlar Pakistanlılara Keşmirliler kötüleniyor Keşmirlilere de Pakistanlılar. Böyle sürüp gidiyordu.
Araplar arasında ikilikler ile kavimler kavgası çıkarılıyor Türk devletlerarasında dil farklılıklar ile nifak sokuluyor. 
                  İşte böylece Emperyalizmin ve Siyonizm’in boğazından geçmeyecek olan büyük İslam coğrafyası parça parça edilip lokma halini alarak daha kolay yutulur hale geliyor İslam dünyasında ki olan zulme de bu ayrılık, nifak, şuursuzluk ve kindarlık gibi vesileler ile seyirci bırakılıyor hatta oh iyi olsun diyecek noktaya getiriliyordu.
Herkes milletlere bölünmüş birbirine düşman halini almıştır bunun tek çaresi de gene insanlığa rahmet olarak inmiş Vaazı İlahiye olan kuranda söyleniyor.

              Hep birlikte Allah’ın ipine (Kuran’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.
(Ali İmran/103)

 ABDULKERİM ÇOLAK

20.01.2015

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.