banner34
banner52
02 Nisan 2015 Perşembe

banner51

Başbakan Sakarya mitingi

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya Kent Park Meydanında Yüz Binlere Hitap Etti.

28 Aralık 2013 Cumartesi 10:23
Bu haber 581 kez okundu
Başbakan Sakarya mitingi
 Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya Kent Park Meydanında  Yüz Binlere Hitap Etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarına basın bildirisi dağıtan Cumhuriyet Savcısını eleştirerek, "Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi?" dedi.

 

Mitinge Akyazı’dan yüzlerce otobüs ve özel araçlarla katılan halk başbakanı görebilmek için saatlerce alanlarda beklediler.

Akyazı’dan kalkan araçları Akyazı belediye başkanı Yaşar Yazıcı,Ak Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora partililer ve aday adayları uğurladılar.Daha sonra miting alanında bir araya gelen başkanlar aday adayları başbakanın konuşmalarını halk ile iç içe izlediler.

Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Sakarya milli iradeye sahip çıktığını bu meydandan çok daha farklı şekilde gösteriyor. Sakarya yalnız değil. Sizin şu meydanda gösterdiğiniz kardeşlik ve dayanışmayı şu anda inanın 80 milyon da paylaşıyor.  Dünyanın her yerinden güzel mesajlar alıyoruz. Rabbim yeryüzünde birliğimizi, dirliğimizi kardeşliğimizi daim etsin" dedi.

Türkiye’de yolsuzluk kılığına gizlenmiş tehlikeli bir operasyon yürütüldüğünün altını çizen Erdoğan, "Bu operasyon bir yolsuzluk operasyonu değil. Minare çalan kılıfını hazırlamış. Bunlar minareyi çaldılar şimdi kılıfı hazırlıyorlar. Burada içinde ajanlık, casusluk olan ihanet olan niyetler var. Türkiye üzerine bir tasarım yaptılar, kirli bir oyun kurdular. Yolsuzluk süsü vererek yeni Türkiye’yi hedef aldılar. Benim ülkemin vatandaşlarını, kurumlarını, polisini, hakimini savcısını medyasını sermayesini kullandılar. Geçmişte itirazları bastırıyorlar. Farklı seslerin susturuyorlar gerçekleri milletten gizliyorlardı. Güneşi artık balçıkla sıvayamıyorlar. Millet vakti gelince yine bunlara hesap soracak. Sakaryalı kardeşlerimin şahsında sandıklar adeta patlatacak. Bu millet artık hükümetine iradesine bağımsızlığına ülkesinin geleceğine artık sahip çıkıyor" diye konuştu.

Egemenliğin yargının olmadığını belirten Erdoğan, "Bu ülkede egemenlik yürütmenin değildir. Bu ülkede egemenlik milletindir milletin. Kimse bu egemenlik yetkisini almaya kalkmasın. Herkes anayasadaki yerini konumu iyi bilecek. Kimse yargılama sürecini etki altına alamaz. 11 gündür devam eden saldırının hedefi milli iradedir. Millettir. Ekonomisi büyüyen dünyada ağırlığı artan Türkiye’dir. Arkasında uluslararası güçler de var. Büyüyen Türkiye’yi hazmedemiyorlar" dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Medyaya servis yapmak suretiyle adil yargılama olabilir mi. Sen savcı mısın, bildiri dağıtan biri misin. Çıkıyorsun Adalet Sarayı’nın önüne orada bildiri dağıtıyorsun. Yargı’nın tarihinde böyle bir şey var mı. HSYK’ya sesleniyorum. Adli Kolluk konusunda Danıştay’ı baskı altına almak için bildiri yayınladın. Dosyasındakileri  medyaya açıklayan bir savcı adil yargılama yapabilir mi? Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi? Gazeteleri medyayı yanına almak suretiyle gizlilik olan bütün dosyayı medyada görüyoruz. Sen bu servisi nasıl yaparsın. Bu ne demek bu. Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin. Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız. Türkiye çözüm süreciyle kardeşliğin pekişmesiyle dev yatırımlarıyla birilerini rahatsız etti. Gezi olaylarından başaramadılar şimdi de bu komployu yaptılar. Kendi kararlarımızı kendimiz verdiğimiz için istikametimizi kendimiz çizdiğimiz izin rahatsız oldular.  Kendi helikopterimizi üretiyoruz, uydularımızı, piyade tüfeklerimizi üretiyoruz. Bundan rahatsızlar. İçeride bunların işbirlikçileri var. Bundan rahatsızlar. Müslüman’a beddua edenlerin gerçekten kimin hesabına çalıştıkların inşallah benim imanlı kardeşlerim tanımıştırlar.

Biz beddua etmeyeceğiz. Biz bedduanın kendisine lanet edeceğiz, duaya davet edeceğiz.  Bizler faniyiz. Gelip geçiciyiz. Vakti zamanı gelince millet bize git der emaneti sahibine teslim ederiz.

Konuşmaların ardından toplu açılış kurdelesi kesildi.

Ethem Acar

 

Haber Kaynağı: Akyazı24
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner12
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Akyazı24 | Akyazı'dan 24 Saat Haber - 08 Ağustos 2012Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
banner35