SAKARYA HABERLERİ:
Chp Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayi Ecevit Keleş'in Sakarya Halkina Mektubu.
 HA GAYRET SAKARYA

Birçok rakibim için aylar; benim içinse yaklaşık iki yılı aşkın süredir devam eden 2014 Yerel Seçimlerine hazırlık sürecinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Artık pazar günü halkımızın sandığa gitmesini ve tercihini ortaya koymasını bekliyoruz.

Geçtiğimiz aylar boyunca Sakaryamızı nasıl daha iyi yöneteceğimizi siz kıymetli hemşehrilerimize anlattım. Projelerimi ortaya koydum, vizyonumuzu size aktardım. Ancak hepsinden önemlisi ortaya bir söylem koyduk;

HZ. ÖMER ADALETİ İLE YÖNETİM

Meyvecilikle, hayvancılıkla ve tarımla geçinen köylerimize bir umut olmaya çalıştık. Onların daha ucuza, daha çok mahsül almaları için neler planladığımızı anlattık. Vereceğimiz mazot desteğini anlattık, tohumluk ve gübre desteklerini anlattık. 

KÖYLÜ KAZANIRSA TÜM SAKARYA KAZANIR

Köylümüz kazanınca, kent merkezlerinde yaşayan hemşehrilerimin sebze, meyve ve et ihtiyacını çok daha ucuza karşılayabileceğini anlattık. 

Kuracağımız Marmara Bölgesinin en büyük sanayi sitesi ile, 12 bin dönüm üzerine kuracağımız tesisler ile nasıl iş çıkaracağımızı, aş çıkaracağımızı anlattık. Babaların akşamları eve giderken ellerinde dolu poşetlerle gideceğini hayal ettiğimizi anlattık.

ÖNCELİK İŞ VE AŞ

Gençlerimizin iş sorununa çözüm bulmak adına projelerimizi anlattık. Öğrencilerin ulaşım, ek ders ve beslenme konularında nasıl yanında duracağımızı anlattık. Bu sayede ailelerin çocuklarının geleceklerinden endişe duymayacaklarını, kötü alışkanlıklara sapmalarının önüne nasıl geçeceğimizi anlattık.

SAKARYALILAR KANSER OLUYOR

Şehir genelinde su şebekesinin asbestli borulardan oluştuğunu, bunun tüm Sakaryalı hemşehrilerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi ve yaşlılarımızı nasıl her gün parça parça zehirlediğini anlattık. Şehrin tüm su şebekesini çelik borularla değiştirdiğimiz zaman hem sağlık, hem de kısıtlı suyumuzun kaçak yaşanmadan evlere, işyerlerin, okullara ulaşacağını anlattık.

Sakaryasporumuzu, kentimizin en kıymetli markasını nasıl yeniden ayağa kaldıracağımızı anlattık. Sakaryasporun bu şehir için önemini anlattık. Oğluna düğün yapamayan babanın düğünü, umutsuz halkımızın umudu, mutsuz gençlerimizin mutluluğu olduğunu anlattık. Takımımıza nasıl yeniden sahip çıkacağımızı anlattık. 

Köylerimizin altyapı, yol, su, elektrik, doğalgaz ve internet hizmetlerini derhal tamamlayacağımzı anlattık. Üvey evlat muamelesi gören köylümüzün, milletin efendisi olduğunu yeniden anlattık. 

DOĞAMIZI KORUMAK ZORUNDAYIZ

Sapanca Gölünü kurtarmayı, insanlığa karşı bir görev olarak gördüğümüzü anlattık. Kaçak su fabrikaları yüzünden yargılanan Büyükşehir Belediye Başkanının hatalarını anlattık. 

RANT PEŞİNDE KOŞMAYACAĞIZ

İmar krizini nasıl sona erdireceğimizi, haksız 18 uygulamasını bitireceğimizi dile getirdik. İmardan doğan rantın belediye eliyle birilerine nasıl dağıtıldığını, bizim ise doğacak her rantı doğrudan vatandaşa sunacağımızı anlattık.

Kent merkezindeki trafik sorununu nasıl ortadan kaldıracağımızı anlattık. Trafiği yer altına alacağımızı, Gar Meydanının altına yapacağımız ücretsiz iki katlı otopark sayesinde halktan haraç keser gibi para toplayan parkomatları kaldıracağımızı anlattık. 

Tramvay ve teleferik projeleri ile modern bir ulaşım ağını kurup, ulaşımı nasıl ucuzlatacağımızı anlattık. 

DERDİMİZ KENDİ CEBİMİZ DEĞİL VATANDAŞIN CEBİ

Yani kısacası biz Sakaryamıza ve Sakaryalı hemşehrilerimize duyduğumuz aşkı anlattık, sevdamızı anlattık. Önce insan dediğimizi anlattık. Yöneticilerin derdinin cepleri değil, yandaşları değil, partileri değil; halkımız olması gerektiğini anlattık.

Hz. Ömer adaleti diyerek yola çktık, yorulmadan gezdik. Karış karış Sakaryamızı gezdik, sahaya çıkmaya korkan diğer adayları göremedik yollarda. Kendisine oy istemeye yüzü olmayan ve Başbakanın arkasına sığınarak oy isteyen Zeki Toçoğlu'nu göremedik köylerimizde, yaylalarımızda, esnaflarımızın dükkanlarında, kahvehanelerde. Halktan kaçarak seçime girenleri göremedik, biz yollarda hep halkımızı gördük, bir siyasetçiyle içten sohbet etme özlemiyle yanan hemşehrilerimizin özlemini giderdik.

Rantçılara inat önce insan dedik.

Partizancılık yapanlara inat önce insan dedik.

Tek derdi yandaş sevindirmek olanlara inat önce insan dedik.

PARTİLERDEN BAĞIMSIZ SAKARYA HALKININ ORTAK ADAYIYIM

Sakaryamın güzel insanlarına tekrar teşekkür ediyorum. Beni adaylık makamına taşıyan CHP'li, MHP'li, Saadet Partili, Ak Partili, DSP'li, BBP'li, DP'li tüm hemşehrilerimle bir halk hareketi yarattık. Ve bu halk hareketi artık bir çığ oldu ve coşkun bir sel gibi 30 Mart günü sandıklara doğru akmaktadır.

Ha gayret Sakaryam! Halkın iktidarını kurmamıza artık sayılı saatler kaldı.

Ecevit Keleş

 

 Akyazı24
Anahtar Kelimeler
AkyazıAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İçözler Tarımdan Dev İftar!...
Sakarya tarım sektörünün en önemli firmalarından biri olan İçözler Tarım, Çamlıca Mahallesinde iftar...

Haberi Oku