SAKARYA HABERLERİ:
Ecevit Keleş'ten AçıklamaCumhuriyet Halk Partisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ecevit Keleş'ten Sakarya’mızda yaşanan imar krizi ile ilgili açıklama

Bilindiği üzere 1 Haziran 2012 tarihinde çıkan Kentsel Dönüşüm Yasası olarak da bilinen 6306 Sayılı Kanun 31 Mayıs 2013 tarihinde Sakarya’mızın imar yönetmeliklerini geçersiz kılmıştır. Söz konusu kanunun 14. Maddesine göre Büyükşehir Belediyelerinin, kanunun yürürlük tarihinden önceki imar yönetmelikleri yürürlükten kalkmıştır. Kanun gereğince Sakarya Büyükşehir Belediyesinin de dahil olduğu on şehir artık Bakanlar Kurulu onayı ile imar yönetmeliklerini işletebiliyorlar.

TOÇOĞLU'NUN TEMBELLİĞİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu her konuda olduğu gibi bu konuda da tembellik ederek Büyükşehir Belediyesinin ilgili kadrolarını konu hakkında çalıştırmaya 2013 yılının Mayıs ayında yani kanunun yürürlüğe girmesine bir ay kala başlatmıştır. Ve günümüz itibariyle halen daha ortada onaylanmış yeni ve geçerli bir yönetmelik yoktur.

Sakarya’mızda gayet yaygın olarak inşaat sektöründe kullanılan 2.40 m yükseklikte bodrum uygulaması yeni imar planlarına uymamaktadır. Bu sebeple Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu ve kadrolarının ağır ihmali neticesinde, kentimizde inşaat sektörü bir belirsizlik içerisinde kalmıştır ve yeni projeler durma noktasına gelmiştir.

      İNSANLAR NE YAPACAKLARINI BİLMİYOR?

Arsa sahipleri, kat sahipleri ve müteahhitler yeni çıkacak yönetmeliğin içeriğinde ne olduğunu bilmediklerinden ötürü yatırım planlamalarını yapamamaktadırlar. Bu sıkıntı kentimiz ekonomisinin genelini ağır biçimde etkilemektedir. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu'nun bu sıkıntıları kentimize çektirmeye hakkı yoktur.

Bir Büyükşehir Belediye Başkanı; böyle bir kanun gündeme geldiği andan itibaren ilgili birimleri harekete geçirmeli ve olası sıkıntıları daha doğmadan ortadan kaldırmalıdır. Koltuğunun hakkını verme derdinde olan insanların yapacağı iş budur. Protokollerde gezerek, içi boş süslü cümlelerle nutuklar atarak ve olmayan yatırımların açılışlarını Başbakana yaptırmak, vaziyeti idare etmektir.

 SAKARYAMIZIN SORUNU SİYASETÇİLERDİR

Bugün Sakarya’mızı idare edenlerin ve kentimizi temsil eden siyasetçilerin yapmaları gereken son şey budur. Sakarya’mızın vizyon er, atılımcı, planlı ve hedefleri olan kişiler ve kadrolar tarafından yönetilmesi gerekmektedir, çünkü zaten ülke ortalamasının çok gerisinde kalmış olan şehrimizin daha fazla kaybedecek zamanı yoktur.

Ecevit KeleşAkyazı24
Anahtar Kelimeler
AkyazıAkyazı24

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Doğal Gaz Abonesi Olacaklar: Dikkat
AGDAŞ, doğalgaz abonelik sözleşmesi sürecinde yeni bir dönem başlıyor. 15 Nisan Pazartesi günü itibariyle...

Haberi Oku