SAKARYA HABERLERİ:
Projeler Yarıştı….Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü ve Sosyal Güvenlik Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Avrupa Birliği ve Yerel Sosyal Aktörler İşbirliği Çalıştayı” Güral Sapanca’da yapıldı.,...

Avrupa Birliği ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı fonlarının kullanımı ve tanıtımı amaçlı çalıştayı  SAÜ den DoçDr.M.Çağlar ÖZDEMİR,Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi başkanı Ercüment IŞIK, Sosyal Güvenlik Kurum başkanlığı Avrupa Birliği dış ilişkiler daire başkanı Harun HASBİ, MARKA Devrim ŞAVLI  yönetirken  Sakarya ili genelinde faaliyet gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşlarının proje ve Ar-Ge birim temsilcileriyle STK temsilcileri katıldı.

SGK İl müdürü Nurten Canbasoğlu “Bu tür çalıştayların yapılması ilin refah seviyesini artmasına katkı sağlarken sigortalı ve iş veren sayımı da arttıracaktır.Sakarya nın geleceği için herkesin mutlaka bir fikri olduğunu biliyorum bu çalıştaylarla  katılan kurum kuruluşlar bir araya gelecek ve  fikir birlikleri ile güzel projeler hayata geçecektir “dedi.

Sivil toplum ve Devlet kuruluşlarının birlikteliğiyle Sakarya nın geleceğine dair  sağlıklı çalışmalar yapılabilineceğini söyleyen   DoçDr.M.Çağlar ÖZDEMİR “Sakarya Sadece İstanbul ve Ankara ya yakın olduğu için tercih edilebilir bir il olmaktan çıkmalıdır.Biz üniversiteye ve   diğer kurum  kuruluşlaraçok görev düşmektedir iş birliği yapmamız gerekmekte ve Sakarya yı yaşanabilir iller arasında ilk sıralara taşımalıyız” dedi

Sakarya ÜniversitesiindenÇalıştay Koordinatörü DoçDr.M.Çağlar ÖZDEMİR in yönetiminde10 kişiden oluşan 8 masa kuruldu ve çalıştaya katılanlar 3 ayrı fikirle masa moderatörleri tarafından organize edildiler.

Ortaya çıkan her proje ve fikir önce masa içindeki katılımcılar tarafından sonrada diğer masalarca oylamaya sunuldu.

Oylamaya sunulan projelerdebaşta   Eğitim olmak üzere ,Tarım,yatırım,Çevre,Sosyal Güvenlik, Sağlık, Ulaşım, Teknoloji, Kadın, Turizm,SosyalPolitikalar,Engelliler ile Afet konularında yoğunlukortaya çıktı.

Çalıştay da öncelik kazanan projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacağını söyleyen DoçDr.M.Çağlar ÖZDEMİRdeğerlendirmeler  sonucunda en çok oy alan 5 proje leri açıklarken” buğünkü çalışmada ortaya çıkan  173 fikir  çalışması Çalışma  Ekonomisi öğrencilerine Sakarya ya dönük tez ve bitirme ödevi olarak verilecek olup öğrencilere ve Sakarya ya katkı sağlanması hedeflenenmektedir” dedi

LÖSDER 127 puan

Lösemi ve kanser hastalıkları için tarayıcı mobil gezici bir araç sağlanarak kanserden korunma ve erken teşhis

KAYNARCA BELEDİYESİ  94 puan

Acarlar Longozununçevre sakinlerini bilgilendirme ile korunması Turizme açılması

MUHASEBECİLER ODASI  68 puan

Sapanca gölünün korunması için nehir ve akarsulardan göle su transferi yapılarak beslenmesi

KAYNARCA ZİRAAT ODASI 57 puan

Kirlenen derelerin tespit edilerek sorunun kaynağını ortadan kaldırmak atıklarla kirletilmesinin önüne geçmek

SGK ve SAÜ tarafından düzenlenen çalıştay emeği geçenlere verilen plaket töreniyle son bulurkenSakarya Üniversitesi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünden Prof.Dr. Yılmaz ÖZKAN,Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman BENLİ ,Yrd.Doç.Dr. Ekrem ERDOĞAN,Prof.Dr. Adem UĞUR ,Prof.Dr. Ali SEYYAR ,Yrd.Doç.Dr. Elvan OKUTAN ,Yrd.Doç.Dr. Serdar ORHAN ,Yrd.Doç.Dr. Cihan SELEK ÖZ,Doç.Dr. Emel İSLAMOĞLU ,Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman BENLİ,Doç.Dr. Fatma FİDAN ,Doç.Dr. Mustafa Çağlar ÖZDEMİR, Arş.Gör. Elif ALP  ,Arş.Gör. Özge Alev SÖNMEZ ,Arş.Gör. Mert ÖNER, Arş.Gör. Cihan DURMUŞKAYA ,Arş.Gör. Abdulkadir ALTINSOY ,Arş.Gör. Akın ÖZDEMİR  de hazır bulundu.

 Ethem Acar
Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Karasu ve Kocaali ilçelerine 46 kilometre beton...
Sakarya büyükşehir belediyesi kendine bağlı ilçelerine yol çalışmaları ile devam ediyor!

Haberi Oku