SAKARYA HABERLERİ:
‘Ulaştırma ve lojistik' konuşulacak Hazırlıklar şimdiden başladı

Bu Yıl İkincisi düzenleniyor İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi tarafından düzenlenen Ulaştırma ve Lojistik Kongresi’nin ikincisi Sakarya Üniversitesi’nde yapılacak. Sonbaharda yapılacak kongre için hazırlıklar şimdiden başladı

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, Sakarya’da yapılacak kongre için hazırlıklara şimdiden başladı. Üniversiteden yapılan açıklamada “İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi olarak ulusal ve uluslararası ölçekte Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri (ULK) Serisi’nde sektöre yakın akademisyen, bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının ve sektör temsilcilerinin bir araya gelerek; bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşabileceği, yerel ve küresel düzeyde ulaştırma ve lojistik alanında problemlere yenilikçi çözümlerin üretilebileceği bir platformun kurulması amaçlanmaktadır.

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz, Ulaştırma Lojistik Kongreleri serisi, 22-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2018) ile devam edecektir.

İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile Lojistisyenler Derneği tarafından başlatılan bilimsel etkinlikler serisi olan Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri, bünyesinde düzenlenecek kongre, panel, çalıştay, sempozyum vb. etkinlikler ile ülkemizde yerel lojistik literatürünün akademi ve sektör katkıları ile oluşturulmasında öncü olmayı hedeflemektedir.

Ulaştırma Lojistik Kongreleri serisi, 22-23 Kasım 2018 tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2018) ile devam edecektir.

KONGRE MİSYONU BELİRLENDİ

Tedarik zinciri, lojistik ve taşımacılık disiplinlerindeki araştırmaları, yenilikleri, uygulamaları, eğilimleri paylaşma ve tartışma amaçlarına yönelik olarak, akademisyenler, iş dünyası, teknoloji geliştiricileri ve politika yapıcılar arasında benzersiz ve yüksek nitelikte bir platform oluşturmak, Türkiye’nin sürdürülebilir kent içi ve ulusal taşıma-lojistik alt yapısına ve uluslararası ulaştırma koridorlarında stratejik öneme sahip olmasına katkı sağlamak, taşımacılıktan lojistiğe dönüşüm sürecine destek vermek, alandaki bilginin oluşması ve korunmasını teşvik etmek için ağ kurmak ve ilgili kuruluşlarla birlikte küresel girişimlerde bulunmayı teşvik etmektir.

TARAFLAR BULUŞACAK

Bu yılki Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi, hem sektör temsilcilerini hem akademisyenleri hem de akademi yöneticilerini bir araya getirecek olması, üstün akademik çalışmalara önemli meblağlarda ödül imkânı sunması ve sektörün nabzını anketler yoluyla organizasyon öncesi ölçüyor olması ile diğer organizasyonlardan farklılaşmaktadır.

Yerel lojistik literatürüne bilimsel katma değer sağlamanın yanı sıra sektör-akademi işbirliğinin güçlendirilmesi ve sektörel problemlerin çözümüne yönelik tartışma ortamının sağlanmasının amaçlandığı 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi (ULUK 2018) hakkında detaylı ve güncel bilgilere http://www.ulk.sakarya.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Soru, görüş ve önerileriniz için uluk2018@sakarya.edu.tradresinden iletişime geçebilirsiniz.

Ethem AcarAkyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Karasu ve Kocaali ilçelerine 46 kilometre beton...
Sakarya büyükşehir belediyesi kendine bağlı ilçelerine yol çalışmaları ile devam ediyor!

Haberi Oku