Eğer ki bir sistem o sistemin içerisinde yaşayan bir milleti memnun edememiş ve bu sistem hala medya ve kendini halktan sayan belli bir kısım tarafından savunuluyor yaşaması için gayret ediliyorsa bu o sistemin millete değil milletin üzerinden yükselen ve hırsını doyuran seçilmişlerin yaşama yasasıdır.

İçinde olduğumuz şu sisteme bakarsak milletin ne derece bu sistemden gayri memnun olduğu görülür ama dil ile bu ifade edilemez çünkü sistem beyleri bunu nizami hale sokmuştur halka bunun sistemden olmadığına inandırır halk bunu hisseder ama dile getiremez.
Bu işini de medya ve sosyal morfin diyeceğimiz hususla başarır. Saatlerce insanları TV başında milletin ahlakını bozan, müstehcenlik dolu, gerçekle hiçbir alakası olmayan insanların nefislerini kudurtan dizilere müptela ediyor. Yeri geliyor bir maçın içine insanları saatlerce kilitliyor abuk sabuk giysi kıyafet programlarını milletin en büyük derdiymiş gibi aktarıp millete bunları yedirerek tarihte daha bundan 100 yıl evvel cihangir olmuş dünya arenasının süper gücü olan bir devletin evlatlarını uyuşturuyor ve onlara mazisine açılmasına imkân vermiyor.
Tarihi edep, hayâ ve ahlak bakımından meşhur ve yüce olan şu milletin düştüğü durum ortadadır bakıyorsun haberlere aile içi cinnet geçiren evlatlarını öldüren anne, baba faciaları bakıyorsun baldızının, komşusunun ırzına geçen herifler var.
Açıyoruz ağabeyini kardeşini tarla. Mal, mülk uğruna öldüren, dolandıran fertler var kocası karısını, karısı kocasını aldatan gayri meşru ilişkiler alabildiğince yayılmış.
Eğitim tedrisatında Besmele, hamdele ve Salvale ile başlamayan evrim mantığı yerleştirilmiş kitaplarla eğitim gören, aile içinde dünya hayatını garanti altına almak için her yol meşrudur nasihatleri ile büyüyen, sokakta, mahallede Devletin malı deniz yemeyen keriz haksızlık ve düzensizlik karşısında gayret edene aman memleketi sen mi kurtaracaksın safsatalarıyla yetişmiş bir neslin elbette oluşturacağı toplum yapısı da budur. 
Çünkü yıllardır millete aile ve toplum hayatı çökmüş ahlaksızlık ve namussuzluğun meşru olduğu Peygamberlerine İlahlık atfeden Batı medeniyeti örnek gösterilmiş ve onların yaşamları halka indirilmeye çalışılmıştır.
Batının Fenni sahada olan üstünlüğünü almak için girilen ve kurulan bu sistemde Batının fenni sahada ki hiç bir şey alınmamış aksine oranın sadece ve sadece ahlaksızlığı arsızlığı, fuhşu, açıklığı ve namussuzluğu, ihraç edilmiştir.
Milletin düşmüş olduğu şu rezil durumdan ancak gene asırlar önce hayâsızlık, namussuzluk, cinayet, zulüm ile dolmuş bir toplum olan cahiliye dönemini Asrısaadet denecek hale getiren Kuran ve Sünnet ile kurtarılır.
Nasıl ki bir cihazı en iyi sahibi bilir insanı da yaratan ve tasarlayan Rabbi bilir cihazın kullanım şekli Kullanma kılavuzuna yazılıdır İnsanın ki Kuranı Kerime.
Her fert bulunduğu noktayı hayatın amacına göre dürüst ve gayretle tutar ve orayı kalkındırmak için gayret eder insanlara haktan bahsederse işte o zaman yıllar evvelinde 2. olmaktan utandığımız zirveden başka kendisine bir yeri yakıştıramayan bir millet haline tekrar döneriz. Dünya sıralamasında 10. olmakla 20. olmakla övünen millet olmaktan vazgeçeriz Avrupa kapılarında uşaklık etmekten vazgeçer karakter sahibi bir millet olarak tekrar Tarih sahnesinde parlar ve Huzuru İlahiye bu Alnımızın akı ile çıkarız. Tabii ki bunu önce kendimizi ve çevremizi değiştirerek başlatırız.

Bir topluluk kendini değiştirmedikçe Allah da onları değiştirmeyecektir
(Rad/11) 

Abdülkerim Çolak

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.