AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Haziran Ayı 1. Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Akyazı Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında Akyazı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşti.

Toplantıya başlamadan önce Belediye Başkanı Bilal Soykan konuşma yaparak;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; salgının genel seyrinin ve Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerilerinin değerlendirilmesi sonucunda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararları başlıklar halinde Meclis üyelerine ve toplantıya katılanlara bilgi sunumunda bulunan Başkan Soykan daha sonrada almış oluğum bilgiler doğrultusunda da İlçemizde ilk defa Covit 19 hastalığına yakalanan vatandaşımızın bulunmadığını söyledi.

Vatandaşlarımızın şimdiye kadar olduğu gibi aynı özveri ile Maske, Mesafe, Hijyen tedbirlerine ve alınan kararlara uymaya devam edilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Gündem maddelerinin görüşülmesine başlamadan önce gündem dışı söz alan belediye Meclis üyesi Ergün Öztürk ve Abdurrahim Atmaca’nın konuşmalarını yapmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı.

Gerçekleşen toplantıda 4 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

Gündemin 1. Maddesi; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 34. Maddesince Belediye Encümeni tarafından uygunluk verilen yine aynı kanunun 64. maddesi ile Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 40. Maddesi gereğince düzenlenen 2020 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesap Cetvellerin Plan ve Bütçe Komisyonunda da kabul edildiği şekli ile oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 2. Maddesi; 06.10.2020 tarihli 87 no’lu Meclis kararı ile ödeneği 54.000.000,00- TL olarak kesinleşen 2021 yılı Akyazı Belediyesi bütçesine ilave yatırımlar nedeniyle yetersiz kalması üzerine ihtiyaç olunan toplam 26.000.000,00- TL ek ödenek teklifinin 5393 Sayılı Belediye Kanunun 21. maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesi gereği detaylı incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesinin oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 3. Maddesi ; 5393 Sayılı Belediye Kanunun 24. maddesine istinaden, Hukuk Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Sevinç ÖZER, Engin KAYA, Naci ÇAVDAR- ve Cem TUNCER, MHP grubundan ise Furkan ÇAKIROĞLU’nun seçilmesine, katılacakları her toplantı günü için de üyelere 5393 Sayılı Belediye Kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden Belediye Başkanına ödenmekte olan aylığın brüt ödeneğinin günlük tutarının üçte biri (1/3) oranında huzur hakkı ödenmesinin oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 4. Maddesi ; 24.03.2021-22.04.2021 tarihleri arasında askı ilanına çıkan ve Akyazı Belediyesi 05.01.2021 tarih ve 1 no’ lu meclis kararı ile Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 08.03.2021 tarih ve 3/141 kararı ile onaylanan 1/1000 Ölçekli Akyazı Ormanşevkiye Mahallesi 101 ada 20, 31 ve 32 no’lu Belediyemize ait parseller ile ilgili 1/1000 Ölçekli İmar Planı tadilatına ilişkin hazırlanan plan değişikliğine karşı yapılan itirazın 5393 Sayılı Belediye Kanunun 21. maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesi gereği detaylı incelenmek üzere İmar Komisyonuna havalesinin oy birliği ile kabulüne;

Bir sonraki toplantının (Haziran Ayı 2.Olağan Meclis Toplantısı) 03.06.2021 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Akyazı 24Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Akyazı Belediye Meclisi olağanüstü toplandı
Akyazı Belediye Meclisi bir gündem maddesinin görüşmek üzere Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın başkanlığında...

Haberi Oku