AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Akyazı Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Bilal Soykan başkanlığında Akyazı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşti.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısına başlamadan önce Belediye Başkanı Bilal Soykan konuşma yaparak;

Geride bırakmış olduğumuz Ramazan Bayramını tebrik ederek Ramazan ayı boyunca yapılmış olan ibadetleri, tutulmuş olan oruçları, verilen zekat-fitre-sadaka-hayır ve hasanatların Cenabı Allah(cc)tan kabulünü diledi.

Ramazan ayı ile birlikte başlayan ve giderek şiddetini arttıran Terör Devleti İsrail’in Filistin Devleti ve Halkına uyguladığı zulmü, şiddetle kınadı ve lanetleyerek, Devletimizin ve Milletimizin bekası için gece gündüz demeden mücadele eden tüm şehitlerimize, Zulme karşı boyun eğmeden İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan ve sonucunda vefat eden Filistinli Kardeşlerimize, Cenabı Allah (cc) rahmet, yaralılara şifalar acil diledi.

Sözlerine devam eden Başkan Soykan İnanıyoruz ve biliyoruz ki bütün zalimlerin başına gelen İsrail’in başına da gelecektir. Temenni ediyoruz tıpkı Karabağ’da olduğu gibi Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü de Milletimiz eli ile olsun, Rabbim Devletimizin, Milletimizin ve Hükümetimizin yardımcısı olsun diyerek Meclis toplantısında alınacak olan karaların İlçemize ve Belediyemize hayırlı olmasını Cenabı Allah(cc) tan diledi.

Gündem maddelerinin görüşülmesine başlamadan önce gündem dışı söz alan belediye Meclis üyesi Abdurrahim Atmaca’da Terör Devleti İsrail’i kınayarak lanetledi.

Gerçekleşen toplantıda 5 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

Gündemin 1. Maddesi; Akyazı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenip 06.04.2021 tarihli ve 40 no’ lu Meclis Kararı ile Hukuk Komisyonuna havale edilen Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18/m maddesi gereğince Hukuk Komisyonunda da kabul edildiği şekli ile oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 2. Maddesi; 19.04.2021 tarihli ve 155 no’lu Encümen Kararı ile Meclise havale edilen Akyazı Belediyesi 2020 Mali Yılı Kesin ve Taşınır Kesin Hesap Cetvellerinin 5393 Sayılı Belediye Kanunun 21. maddesi ile Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21. maddesi gereği detaylı incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesinin oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 3. Maddesi ; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine istinaden Akyazı Belediyesinde 1 Tam Zamanlı Sözleşmeli Veteriner Personel çalıştırılmasının ve ücretinin belirlenmesine oy birliği ile kabulüne.

Gündemin 4. Maddesi ; İlçemiz Yongalık Mahallesinde İl Özel İdaresi kapsamında köy statüsünde iken Köy Yerleşik Alan Haritalarının bulunmaması, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 26.05.2009 tarihinde onaylanan 1/25000 Ölçekli Akyazı-Kuzuluk Termal Turizm Merkezi Planı kapsamında Kırsal Yerleşme Alan lekesinin küçük tutularak köylerin yerleşkesinin dikkate alınmaması, arazi bütünlüğü ve alternatif alan bulunmaması sebebiyle Kırsal Yerleşme alanlarının genişletilmesi talebi ile ilgili olarak Toprak Koruma Kurulunun Kararına istinaden 1.194.622,87 m2’lık alanda toplam 505 adet taşınmaz ile alakalı kamu yararı kararı alınmasının Ergün ÖZTÜRK, İksan ÖZCAN, Furkan ÇAKIROĞLU ve Ahmet ÇETİN’ in çekimser oy kullanması üzerine oy çokluğu ile kabulüne.

Gündemin 5. Maddesi ; İlçemiz Güzlek Mahallesinde İl Özel İdaresi kapsamında köy statüsünde iken Köy Yerleşik Alan Haritalarının bulunmaması ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 26.05.2009 tarihinde onaylanan 1/25000 Ölçekli Akyazı-Kuzuluk Termal Turizm Merkezi Planı kapsamında Kırsal Yerleşme Alan lekesinin küçük tutularak köylerin yerleşkesinin dikkate alınmaması, arazi bütünlüğü ve alternatif alan bulunmaması sebebiyle Kırsal Yerleşme alanlarının genişletilmesi talebi ile ilgili olarak Toprak Koruma Kurulunun Kararına istinaden 1.238.866,08 m2’lık alanda toplam 325 adet taşınmaz ile alakalı kamu yararı kararı alınmasının Ergün ÖZTÜRK, İksan ÖZCAN, Furkan ÇAKIROĞLU ve Ahmet ÇETİN’ in çekimser oy kullanması üzerine oy çokluğu ile kabulüne karar verildi.

Akyazı 24Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Heyelan bölgesine Büyükşehir’den anında...
Akyazı Ballıkaya Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yolda meydana gelen heyelana Büyükşehir anında müdahale...

Haberi Oku