AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı

Akyazı Belediyesi Meclis Toplantısında Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2021 yılı Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Akyazı Belediyesi Meclis Toplantısında 6 Nisan 2021 tarihli Belediyemiz Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis gündemimizde yer alan 3 yıl süre ile Meclis Başkan vekili ve Meclis kâtibi seçimi, 1 yıl süreliğine Daimi Encümen üyesi seçimi, Plan bütçe komisyonu üyesi seçimi imar komisyon üyesi seçimi yapılarak 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. maddesine istinaden hazırlanan 2020 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesine istinaden 3 yıl süreyle görev yapmak üzere Abdürrahim Atmaca’nın Meclis 1. Başkan Vekilliğine, Osman Kesikbaş’ın 2. Başkan Vekilliğine seçilmesinin oy birliği ile kabulüne.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. maddesine istinaden 3 yıl süreyle görev yapmak üzere Abdülkadir Yıldırım ile Özgür Özmen’in Meclis Kâtibi asil üye olarak, Hümeyra Hikmet Saygıdeğer ile Uğur Kılıçoğlu’nun ise Meclis Kâtibi yedek üye olarak seçilmesinin oy birliği ile kabulüne.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 33. maddesine istinaden 1 yıl süreyle görev yapmak üzere Yılmaz Taşdelen ile Engin Kaya’nın Daimi Encümen Üyesi olarak seçilmesinin ve katılacakları her toplantı günü için de üyelere aynı kanunun 36. maddesine istinaden (6.000) gösterge rakamının Devlet memurları için belirlenen aylık katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda aylık brüt ödenek verilmesinin oy birliği ile kabulüne.

5393 Sayılı Belediye Kanunun 24. maddesine istinaden, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Naci Çavdar, Uğur Kılıçoğlu, Ahmet Öztürk, Mustafa Birincioğlu, MHP grubundan ise Ahmet Çetin’ in seçilmesine, katılacakları her toplantı günü için de üyelere 5393 Sayılı Belediye Kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden Belediye Başkanına ödenmekte olan aylığın brüt ödeneğinin günlük tutarının üçte biri (1/3) oranında huzur hakkı ödenmesinin oy birliği ile kabulüne.

5393 Sayılı Belediye Kanunun 24. maddesine istinaden, İmar Komisyonu üyeliğine AK Parti grubundan Meryem Sağlam, Mustafa Karahasan, Hümeyra Hikmet Saygıdeğer, Sait Beşir, MHP grubundan ise Furkan Çakıroğlu’nun seçilmesine, katılacakları her toplantı günü için de üyelere 5393 Sayılı Belediye Kanunun 32. ve 39. Maddesine istinaden Belediye Başkanına ödenmekte olan aylığın brüt ödeneğinin günlük tutarının üçte biri (1/3) oranında huzur hakkı ödenmesinin oy birliği ile kabulüne.

01.01.2020–31.12.2020 tarihlerini kapsayan 5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. Maddesi, 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. maddesi ve 17.03.2006 tarih ve 26111 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu İdarelerince Hazırlanacak Faaliyet Raporları Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine göre hazırlanan Faaliyet Raporunun onaylanmasının oy birliği ile kabulüne.

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin detaylı incelenmek üzere Hukuk Komisyonuna havalesinin oy birliği ile kabulüne.

İlçemiz Kuzuluk mahallesinde bulunan Kuzuluk Tabiat Parkı ve içerisinde bulunan 6 adet Kır Evinin işletmeciliği ile ilgili Belediyemiz ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında 10 yıl süreli sözleşme imzalanabilmesi için Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesinin oy birliği ile kabulüne.

İlçemiz Ballıkaya Barajı Projesi kapsamında rezervuar alanında kamulaştırma kapsamında olan İlçemiz Beldibi, Durmuşlar ve Mansurlar Mahallesi sınırlarında Belediyemize ait toplam 32 adet taşınmazın Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından belirlenen 4.792.838,32-TL bedel üzerinden DSİ’ ye devir ile ilgili Belediye Encümeni ve Başkanına yetki verilmesinin oy birliği ile kabulüne Oy birliği ile Karar verilmiştir.

Akyazı 24Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Heyelan bölgesine Büyükşehir’den anında...
Akyazı Ballıkaya Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yolda meydana gelen heyelana Büyükşehir anında müdahale...

Haberi Oku