AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı  Gönüllü Kuruluşları, STK (sivil toplum kuruluşları) ve Siyasi Partiler Adına Basın Açıklaması
 Değerli katılımcılar, sivil toplum kuruluşlarının siyasi partilerin temsilcileri ve gönüllüleri değerli basınımızın güzide temsilcileri ve çok sevgili Akyazılı  din kardeşlerim !

Bugün buruda İslam düşmanlarının çok sevdiğimiz peygamberimize karşı küstahça yapılan hakaretlere karşı sesimizi duyurmak ve duruşumuzu göstermek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Peygamberimize karşı yapılan çirkin saldırılar büyük şeytan Amerika ve Siyonist İsrail’in ortaklaşa yaptığı tezgah sonucu olmuştur. Bilindiği gibi daha önce Danimarkalı bir karikatürist, Peygamberimize karşı kirli elleriyle büyük bir cinayet işlemiş, sonrada ABD’nin Florida hayaletinde Rahip Terry Jönse Kur’an-ı Kerim’i yakmış ve ayaklar altına almıştır. Yine İslam düşmanlığı zincirinin son halkası Amerika’da İsrailli bir yapımcı tarafından çekilen filmde İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav)’e küstahça hakaret etmiştir. Bu olay bir kez daha göstermiştir ki yeryüzünün zalimleri, bozgunculuk yapmak , fitne çıkartmak ve yeryüzünün fesada vermek için yeni bir tuzakla tekrar sahnedeler. Tıpkı Kur’an-ı Kerim’de Bakara süresi11. Ayetin ifade ettiği gibi’ Onlara yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayın, fesadı yaymayın denildiğinde, biz ancak ıslah edicileriz derler. Oysa onlar gerçek bozguncu ve zalimlerin ta kendileridir’.

   11 Eylül gerekçe gösterilerek İslam dünyasına yönelik başlatılan Haçlı zihniyetinin işgal ve baskıları sona ermemişken, işgal ve baskılara zemin oluşturacak yeni bir tahrikle karşı karşıyayız. Yapımcı ve yönetmeni işgalci İsrail asıllı ABD vatandaşı olan nesiç Sam Bacile;’Müslümanların Masumiyeti’ adlı filmi provokatör bir siyasi tutum için yaptığını saklamamış açıkça beyan etmiştir. Bir ‘İslamifobya’ yani İslam düşmanlığı oluşturma projesi olan bu kirli tuzağın asla başarıya ulaşamayacağını bundan önceki benzeri olaylar göstermiştir. Hedeflerin aksine bir rahmet dini olan İslam dalga dalga yayılmaya devam etmektedir.Şu bilinmelidir ki, yeryüzü zalimlerinin bir hesabı varsa, mutlak güç sahibi, Kahhar olan Allah (cc)’ın bir hesabıda vardır. Allah (cc)’in hesabı tüm hesapların üzerindedir. Ve zalimler istemese de Allah (cc) nurunu tamamlayacaktır.

    ‘’Peygambere Sövmek, Hakaret etmek, Müslümanları milyonlarca defa öldürmekten çok daha büyük bir Terörizmdir’’.

   Bugün basın özgürlüğünde den vuranlar, şiddete karşı olduğunu söyleyenler, yalan söylüyorsunuz! Sizler şiddete değil, sizler İslam’a ve Müslümanlara karşısınız. Şiddete karşı olduğunu söyleyenler sizler diktatörlüğün onlarca yıldır bu ülkede işledikleri zulme şiddete karşı çıkmadınız. Peygamberimize karşı yapılan saldırı ve hakaretler  dört dörtlük şiddettir, düpedüz bir terörizmdir. Müslümanlara , inançlara, kimliklerine onların canlarından aziz bildikleri Peygamberlerine de sövmek hakaret etmek, Müslümanları milyonlarca defa öldürmekten çok daha büyük bir terörizmdir. Biz bu hakaretleri asla kabul etmeyeceğimizin altını çiziyoruz. Bizler ; asla bu alçaklığı, bu edepsizliği, ifade özgürlüğü vb…kalıplarla bize dayatmaya çalışanların tuzaklarına gelmeyiz.

    ‘’Resulüllah (sav) Müslümanların kırmızı çizgisidir’’.

Fransa’daki Charlie Hebdo isimli dergi müsveddesinin, bizim her şeyimiz olan Resulüllah (sav)’e yaptığı hakareti telin etmek için burada toplandık. Bununla beraber o alçak dergiyle dayanışma içerisine giren başta Cumhuriyet Gazetesi ve yazarlarından Ceyda Karan, Hikmet Çetinkaya kendi köşelerinde Hz. Peygamberimizi en nazik bir biçimde alçakça karikatürize ederek malum derginin yanında durarak ahlaksızlığa imza atmışlardır. Hiç kimse ifade özgürlüğü maskesi takarak, basın özgürlüğü edebiyatı yaparak Müslümanların Peygamberine saygısızlık yapıp hakaret edemez.

    ‘’Böyle bir basın özgürlüğü tanımıyoruz’’.

Hiçbir şekilde Peygamberimize yapılan hakareti basın özgürlüğü olarak görmüyoruz. Böyle bir basın özgürlüğünü tanımadığımızı buradan ilan ediyoruz. Efendimize hakaret edenler, o ‘na savaş açanlar bin dört yüz yıllık önce olduğu gibi bugünde bunun hesabını verecekler. Hz. Peygamberimiz bizim herşeyimizdir.Bu yapılanlar açıkça Peygamberimize, İslam’a ve Müslümanlara hakarettir. Biz buradan yetkililerin bir an önce bu Gazete görünümlü provokatörlere, baş yönetimine verdikleri destekle bilinen Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya’dan hukuki olarak hesap sorulmasını istiyoruz.

   ‘’Rabia Meydanında Bir Günde 3 Bin Müslüman Katledildi, fakat Dünya Şoka Girmedi’’.

Batının Müslümanlara karşı üç maymunu oynadığının altını çizerek ifadede ediyoruz ki ; bugün Fransa’da öldürülen on iki dergi çalışanına karşı dünya şoka girdi. Fakat doğu Türkistan’da bugüne kadar Komünist Çin Devletinin uyguladığı soykırım neticesinde Altmış Milyon Müslüman öldürüldü. Ve yine günde onlarca hatta yüzlerce Müslüman’ın katledildiği Afganistan’da, Suriye’de, Somali’de, Irak’ta batı emperyalistlerin saldırılarıyla bizim çocuklarımız öldürülüyor. Ama burada olduğu gibi şoka girmiyor. Duma’da kimyasal saldırılarla Bine yakın çocuk annelerinin ve babalarının kucağında kıvranarak can verdiler. Rabia meydanında bir günde üç bin Müslüman katledildi , fakat dünya yine şoka girmedi. Dünyada yaşanan bu sıkıntıların ana sebebi adaletsizliktir. Afganistan’daki çocuklar, doğu Türkmenistan’daki çocuklar, Suriye’deki çocuklar, mısırdaki çocuklar Paris’teki çocuklardan ayrı tutulmaya devam edilirse dünya bu şekilde sıkıntı yaşamaya devam edecektir.

      ‘’Gün Peygambere Biat Günüdür’’.

Gün sadakat günüdür, gün Muhammed (sav)’e biat günüdür. Gün Müslümanlığımızın onuruna göz dikenlere karşı durmanın ve haykırmanın günüdür. Son olarak canımızdan, ömrümüzden, malımızdan ve evladımızdan daha kıymetli bildiğimiz Hz. Muhammed (sav)’e yapılan bu saldırıyı kendimize yapılmış kabul ediyoruz. Bu noktada Müslüman izzetine ve İslam’ın güzelliğine yakışır her türlü tepkiden, eylemden, mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi ilan ediyoruz.

     Sizleri ve bütün Müslümanları Allah’a Resulüne emanet ediyorum…

       Destek Veren Kuruluşlar

Akyazı İHH, Mazlum der, Akyazı Diyanet-sen, Eğitim bir-sen, AGD (Anadolu Gençlik Derneği) Akyazı Din Görevlileri Derneği, İlim Yayma, Akimder, Tekder Federasyonu, Akhizder (Akyazılılara Hizmet Derneği), Akçeküd (Akyazı Çevre Kültür Derneği), Kuzuluk Gençlik Dayanışma Derneği, Ömercikler Mahallesi Güzelleştirme Derneği, Semerkand Derneği, SP, AK Parti.
Basın açıklamasının ardından İlçe müftüsü Mehmet Şenokur ve Hüseyin Harputoğlu'nun yaptırdığı Dualar ile Basın açıklaması sona erdi.

Ethem Acar

Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Akyazı'da Asayiş ve Uyuşturucuyla mücadele...
Vali Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığı'nda Akyazı ilçesinde “Asayiş ve Uyuşturucu ile Mücadele...

Haberi Oku