AKYAZI HABERLERİ:
Akyazı Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı Harekete Geçti


Toplantı  Akyazı Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı başkanının konuşmasıyla açıldı ve şunları söyledi:

Sözlerime başlamadan önce,geçtiğimiz günlerde  evine giderken insan olarak tanımlayamayacağımız kişilerce hunharca katledilen Özgecan Aslan adlı kardeşimize Allah'tan rahmet,ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum.Efendimiz Hz. Muhammed (sav) buyurmuş ki;
Allahım,iki ayak üzerinde yürüyenlerin ve karnı üzerinde sürünenlerin şerrinden sana sığınırım.

Ruhun uçurumlarından,şuurun düzlüğüne çıkmadığımız sürece,ahlak ve insanlığın safında buluşmadığımız müddetçe yollarımız kapalıdır.

Bu saldırıyı lanetlemek yetmez,kınamak kafi gelmez,   çünki hiçbir söz özgecan kızımızın yaşadıklarını ve cani leri tarif etmeye yetmez,insanlığın yüzkarası canilerin hak ettiği cezayı bulmasını önce rabbimden niyaz eder,sonrada hukuk insanlarından gereğini ne ise en ağır şekilde cezalandırılmasını isterim.

Yine geçtiğimiz günlerde,BBP kurucusu ve eski genel başkanı merhum Muhsin Yazcıoğlu ağabeyimizin annesi Fidan Yazıcıoğlu hakkın rahmetine kavuşmuş tur.Fidan annemize Allah'tan rahmet,kederli ailesine sabırlar niyaz ederiz.

Ve yine dün Ege üni.de meydana gelen olaylarda İzmir Ülkü Ocakları Fakülte başkanı olan Fırat kardeşimize pkklılar tarafından yapılan hain saldırı sonucu kardeşi miz bıçaklanarak şehit olmuştur.

Yandaş medyanın adına çözüm süreci denilen ve ısrarla devam ettirilen ihanet sürecine zarar gelmesin diyerek tv kanallarında karşıt görüşlü grup diye bahsetmesini de şiddetle kınıyoruz.

Öldürülen,şehit edilen kardeşimiz ülkücüdür,öldüren şerefsizler de pkk lıdır.

Üniversite rektörüne defaten söylenmesine karşı,Emniyet teşkilatına haberler verilmesine rağmen 2 gündür yaşanan olaylar sonrasında bu elim olay yaşanmıştır.

Kobaneye özel yaralı taşıma hattı kuran,hastane tahsis eden sağlıkta reformlar yapan AK Parti hükümeti nin yönettiği devletimizde,içinde tıp fakültesi bulunan üniversitede ancak 45 dk sonra olay yerine ambulans gitmesi manidardır.

Ölen kişinin adı Fırat değil, hrant olsaydı bugün Türkiye yıkılıyordu.hepiniz ermeniydiniz.

Ölen kişinin adı Fırat değil,Rabia olsaydı meydanlarda 4 parmağınızı gösteriyordunuz.

Giydiğiniz dantelli kefenlerde cabası !

Ama ölen kişi Fırat Çakıroğlu.O bir Türk milliyetçisi idi.onun içindir bu sessizliğe bürünüşünüz.

Sizler istediğiniz kadar bizleri eleştirin,istediğiniz kadar bu reis’te ne demek oluyor diyerek ağzınızı yamultarak konuşun,

Sizler istediğiniz kadar Bu ülkücüler şöyledir böyledir diye durun,

Ama gerçekleri değişemezsiniz,

Bugün Türkiye nin çoğu bölgesinde Devlet olmadığı gibi, Üniversiteler dede maalesef devlet yok.

Çok açık ve net söylüyorum,Üniversitelerde Ülkücüler olmasa ne kızınız ne oğlunuz rahatça okuyabilir,

Üniversitelerde Ülkücüler olmasa aynı güneydoğuda olduğu gibi buralardada pkk lılar hakimiyet kuracaktır.

Siz yine oturduğunuz yerden eleştirmeye devam edin, Bizler namusumuz olarak bildiğimiz bu vatanın her kare sinde canımızı vermeye hazırız.Çünkü bizim Vatan sevgisi imandandır demenin ne olduğunu bilecek kadar elhamdülillah müslümanız. Buda bize yeter arkadaşlar.

Değerli arkadaşlar,


Daha önceki toplantımızda da bahsettiğim üzere MHP nin Türkiye de bilinçli bir şekilde sesi kısılmaktadır,halkımızdan gerçekler saklanmakta,MHP nin doğru teşhisleri mevcut iktidara sıkıntı vermektedir.

Ben ne yaparsam doğrudur mantığı ile yönetilmeye çalışılan,demokrasinin sadece adı olduğu,hukukun ve kanunların kişiye özel olarak tasarlanıp uygulandığı ülkemizde artık mızrak çuvala sığmamaktadır.

Çok şükür ki artık milletimiz doğruları görmeye başlamış, iktidarı sorgulamaya ve samimiyet testine tabi tutmuş, 7 haziranda da sınıfta bırakmaya karar vermiştir.

İktidarın alternatifi olarak artık insanlarımız Dr.Devlet Bahçeli beyin önderliğinde MHP yi dört gözle bekleme ye başlamıştır.

Halkımızın kararı ve beklentisi bu yönde iken şer güçler durumdan rahatsız olmuş,her zaman yaptıkları en iyi iş olan mikserliğe ve bozgunculuğa başlamak için kollarını sıvamışlardır.

Ancak bu sefer Allah'ın İzni ile başaramayacaklar,kazmış oldukları kuyuya kendileri düşecektir ve düşmeye de başlamışlardır.

AK Parti'nin içinde yaşanan korkunun kokusu,Akyazı dan olduğu gibi Edirne den Kars'a memleketimin her yerinde burunların direklerini sızlatmaya başlamıştır.

Türkiye'nin en güçlü ve büyük kurumlarının başında olan yöneticilerin,Milletvekili olup ülkeme hizmet etmek istiyorum sözleri,aslında kendi iç dünyalarında yaşadıkları her şey buraya kadarmış,bari mv.olup dokunulmazlık zırhı alayım cevabı ile karşılık bulmaktadır.

Fakat ne yaparlarsa yapsınlar hepsi nafile,Korkunun ecele faydası yoktur arkadaşlar,7 Hazirandan sonra Sayın Cumhurbaşkanının deyimiyle Men Dakka Dukka olacaktır,yani eden bulacaktır Allah'ın izni ile.

MHP,doymayan,giymeyen,gezmeyen,gülmeyen milyonların hakkını ve alacağını savunmak için iktidar olacaktır.

Buradan en başta değerli Akyazı halkını ve sesimizin ulaştığı herkesi,önümüzdeki günlerde yaşanabilecek ucuz tiyatro sahnelerine karşıda geçmişte yaşanan birkaç olayı örnek göstererek uyarıp hatırlatmak isterim.

İsrail le girişilecek muhtemel ağız dalaşlarına ve laf ebeliklerine karşı hazır olalım,kanmayalım.

Sizde biliyorsunuz ki yarım saat geçmeden benim tepkim İsrail halkına değil,benim tepkim sayın perese değil,moderatörüydü diyerek dünyaya geri vitesin ne demek olduğunun başka bir izahını bu iktidar yapmıştır.

Nato'ya rest çekmelerine,kükremelerine aldanmayalım,

Hatırlayacağınız üzere Nato'nun ne işi var Libya'da diyen zihniyet,Libya kuşatması için 10 gün içerisinde İzmir i karargah yapıp,Libya'nın kuşatılmasını desteklemek için denizaltılar ve savaş gemileri gönderen zihniyettir.

Yunanistan başbakanı ateist diyerek yapılabilecek din istismarlığına ve çıkması muhtemel Kıbrıs krizine karşı hazırlıklı olalım,

Sahte gözyaşlarına,hıçkırıklara ajitasyonlara mahal vermeyelim,

Ve bu söylediklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu ispatlayacak bir olayda sayın cumhurbaşkanı tarafından meydanlarda şu an ifade edilmektedir.

Neymiş efendim,ailesine ve kızına suikast düzenlenecek miş. Tehtit altındaymışlar.

Aslında buna verilecek cevap çok,fakat internet fenomen i Fuat Avni'nin verdiği cevap da manidar olmuştur değerli arkadaşlar.

Bir cumhurbaşkanı düşünün İnternet fenomenine,savaş açmış Delikanlıysan çık ortaya demiş.

Fuat Avni'nin verdiği cevap şu;

Delikanlı adam kızının arkasına saklanmaya tenezzül etmez,Delikanlıysan kızının arkasından çık.

Yazık ki Türk milleti tarihi boyunca hiç bu şekilde aciz durumlara düşmemiştir,Her ne kadar Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın düşüncelerini benimsemesek te Temsil ettiği makam yönünden içine düştüğü bu duruma üzülmeden de geçemiyorum.

Bizim bu söylediklerimizi Sn.Cumhurbaşkanıda biliyor olmalı ki;

Adeta sorumluluklarını ve vazifesini unutmuş,halen daha kendisini başbakan olarak görmekte ve hiç hakkı olmadığı gibi meydanlarda AK Partı ye oy isteme cürretini göstermekle kalmayıp,başkanlık sistemi için 400 mv. hayali ile yanıp tutuşmaktadır.

Fakat ne yaparsa yapsın,Kaçınılmaz son yaklaşmıştır, Görünen köy klavuz istememektedir,Milliyetçi hareket ama öyle ama böyle iktidar olacaktır değerli arkadaşlar.

Bu ülkede maalesef millet olarak belkide son kez ciddiye alınacağımız bir seçime gidiyoruz,

Kendi geleceğimizi,çoluğumuzun,çocuğumuzun,torunu muzun geleceğinin oylayacağımız bir seçim olacak 7 haziran da ki seçimler,

Bırakın artık başkalarının çocuklarının istikballerini düşünmeyi,

Yetmedimi saydığınız gemilerin kaç adet ve kaç tonluk olduğu,

Ben söyleyim resmi olarak bilinen 9 gemicik oldu,Hani tv programında Tayyip beyin büyütmeye gerek yok,gemi var gemicik var dediği,bizimki gemicik dediği gemiciklerden şu an 9 adet oldu.

Yetmedi mi kızının danışman olarak aldığı paranın hesabını yaptığınız,

Yetmedi mi yapılan saraydaki bir bardak kadehin tabağın,çanağın kaç tl olduğu ve aslında asgari ücretle geçinen birinin kaç aylık maaşı olduğunu hesap ettiğiniz yetmedi mi !

Bakanın kol saatinin kaç yüz milyar yaptığını hesap ettiğiniz yetmedi mi,

Babacım boşaltamadım kasayı ne yapayım geri kalanları laflarını duyduğunuz yetmedi mi,

Unuttunuz değil mi,hani ayakkabı kutularında bulunan paraları,

Hatırladın mı tabiri caizse Hacı dayı,abdestli abdestli yemin etmiştin o paraları bilmem kimler koydu oraya diye savunmuştun,

Eyyy... gidi hacı dayım,haberin var mı o paraları faiziyle nasıl geri aldıklarını,söylemediler değil mi sana…

Ama doğru sende haklısın,televizyonu açtın yandaş kanal,radyoyu açtın Candaş radyo,gazetelere baktın orda da bir şey göremedin çünkü orasıda akrabayı taalukata ait gazeteler, camiye gittin orda da hırsızlıkla,yolsuzlukla ilgili vaaz veren yok,

Halen daha zannediyorsun ki o paralarla imam hatip yapılacaktı değil  mi hacı dayı…!

İşte bakın biz burada kimseden korkmadan,çekinmeden bunları buradan açıklıyoruz,Duyduk duymadık demeyin,

Korkumuz sadece yarada na karşıdır,alemlere rahmet olarak gönderdiği peygamber efendimizin hadisinde bizlere buyurduğu üzere;

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır,

Bizler doğru bildiğimiz yolda,eğilmeden bükülmeden dimdik yürümeye devam edeceğiz inşallah,Bizleri Kimse bu yoldan geri döndüremez,ister kral olsun,ister padişah olsun,ister feriştah fark etmez değerli arkadaşlar.

Ne milli duygularımız kaldı,nede dinimizin bize emrettiklerini uygulayış şeklimizde gerçekliğimiz kaldı,

Sorsalar Türk milletiyiz,ne örf kaldı ne adet,ne saygı kaldı,ne değer bilmek,

Sorsalar Müslümanız,sadece alnımız secdeye gidiyor,oda Rabbim kabul ederse,

O cemaat bu cemaati eleştiriyor,bu cemaat ötekini eleştiriyor derken,sen Sünnisin,sen alevisin,sen Lazsın,sen Kürtsün,sen Boşnak'sın,sen Çerkezsin derken çok tehlikeli boyutlara geldik değerli arkadaşlar,

Dedim ya arkadaşlar,bu seçim Müslüman Türk milletinin geleceğini tayin edeceği seçim olacaktır.

Lütfen herkes artık birilerinin geleceğini düşünmeyi bıraksın,kendi geleceğini düşünmeye başlasın,ALLAH muhafaza yoksa gidilen yol,yol değildir,bataklıklara doğru sürükleniyoruz.

Son günlerde yaşadığımız bir konuya değinmeden de geçmek istemiyorum değerli arkadaşlar,Çünkü az öncede değinmiştim seçim yaklaştıkça oynanacak ucuz tiyatro sahnelerine karşı uyanık olalım diye,işte onlar  dan birisi ve şu an gündemde olan İÇ GÜVENLİK YASASI Kanunu;

Neymiş efendim,MHP nasıl olur da bu yasaya hayır dermiş,Hdp de bu yasaya hayır diyormuş Mhp,Hdp ile nasıl ortak hareket edermiş…

Nasıl diyordu zamanında birileri,

Biz sizin CEMAZİYEL EVVELİNİZİ biliyoruz arkadaşlar,

Adına çözüm denilen ihanet sürecinde birlikte olup pkk ile görüşenler bugün mhp yi hdp nin vagonu olmakla suçluyorlar,bunları söylerken de yüzleri bile kızarmıyor…

Peşmergeyi pkk ya destek vermesi için Türkiye'den ağır silahlarla konvoy halinde geçiren kim ?

Yasa dışı örgüt sembollerini suç olmaktan çıkaran kim?

Güneydoğuda pkk ya sözde mahkemeler kurdurup Kamu görevlilerine mahkeme celbi yollatan kim ?

Pkk nın kimlik kontrolü yapmasına göz yuman kim?

15 Şubatta bebek katili için yapılan gösteri yürüyüşüne izin veren kim?

Sen önce gideceksin,Barzani nin kafasına konan konfetileri temizleyen başbakana soracaksın bunu beyefendi,

Sen önce gideceksin,oslo görüşmelerinde pkk ya yalvaran,istediğiniz her şeyi yaptık,emniyet müdürlerinin,valilerin,kaymakamların tayinini çıkardık diyen efendilere söyleyeceksin bunu,

Sen önce gideceksin,habur da pkk ya gövde gösterisi yaptıranlara,mahkemeyi ayaklarına götürenlere,bayrağı asılı olduğu yerden indirtenlere soracaksın bunu efendi.

Daha anlatayım mı ?

MHP olarak çıkarılmaya çalışılan,bu kanuna hayır diyoruz arkadaşlar.

MHP Türk milletinin hakkını hukukunu her zaman olduğu gibi bu seferde sonuna kadar korumaya hazırdır.

Bu tasarı,yaklaşan seçimler öncesi Tir tir titreyenlerin, kendilerine karşı yapılacak en ufak bir tepkiye dahi aman vermek istemeyenlerin tasarısıdır.

Bu tasarı,Kolluk amirine,cumhuriyet savcısına haber vermeksizin istenilen kişiyi 48 saat gözaltında tutma tasarısıdır.

Bu tasarı,Mülki amire,yani valiye yargısal yetki veren tasarıdır,

Velhasıl kelam bu tasarıda aynı anayasa refarandumun da yapıldığı gibi,bir takım maddelerin,yani bonzainin, bilyenin arkasına sığınarak,arzu ettiklerini kanunlaştırmak için çıkarmaya çalıştıkları bir tasarıdır.

Bu tasarıda mhp yi hdp ile yan yana getirerek sözüm ona kurnazlık yapmaya çalışmaktadırlar.

Sizlere tavsiyemiz milletin aklı ile dalga geçmeyi bırakmanızdır.

Bu millet kimin kiminle beraber olduğunu görüyor efendiler siz merak buyurmayınız,Oslo sürecinden beri kimin vagon olduğunu,kimin sofralarda oturduğunu, kimin kucak kucağa olduğunu herkes biliyor ve 7 haziranda da gereğini yapacaktır Allah'ın izni ile.


Değerli arkadaşlar,


Hiç kimse MHP yi şu veya bu şekilde sakın suçlamasın,

Sizlere burada bir ayrıntıyı hatırlatmak isterim,

İktidarın borazanlarından olan yayın kanallarında devamlı konuşan zevat takımından Nagehan Alçı'nın söylediklerine kulak asmanızı rica ediyorum.

Sanki seçimler yapılmış,7 haziranda sandıktan AK Parti çıkmış gibi gösterip algı yapmaya çalışıyor,

Aynen şu ifadeyi kullanıyor,

Seçimden hemen sonra,Hükümet radikal kararlar alabilir,bu kararların arasında Abdullah Öcalan serbest bırakılabilir.

Devamın dada şu ifadeyi kullanıyor,

Buna kamuoyu hazır,fakat muhalefet hazır değil,

Kamuoyu olarak nitelendirdiği kişilerde AK Parti ye oy veren kişilerden bahsediyor burada,

Fakat muhalefet hazır değil diyerek sözlerini sürdürüyor.

Hükümet in atacağı bu adımı ÜLKÜCÜ HAREKET provoke edebilir diyor hanfendi….

Anladınız mı şimdi İç güvenlik paketinin ne olduğunu ?

Aslında bu sözleri söyleyenlere karşılık verilecek cevaplar var bizde,fakat ya sabır diyoruz,

Allah'ın izni ile 7 hazirandan sonra bunların tek tek hesabını soracağız,Türk milletine ihanet edenlere hak ettiği cevabı vereceğiz inşallah değerli arkadaşlar.

Konuşmamın içinde dedim ya arkadaşlar bunlar iktidarda kalmak için her şeyi yaparlar,Her şeyi bekleyin bunlardan diye,sizlere dikkat etmemiz gereken bir konuyu daha hatırlatmak istiyorum.

Son 12 yılda,ve özellikle ihanet süreci başladıktan sonra ülkemizde 1000 den fazla askerin,ama intiharla,ama cinnet geçirmekle,ama trafik kazaları ile öldüğü görülmüştür.

Mhp olarak mecliste soruluyor bu olaylar, Türkiye de meydana gelen asker ölümleri hakkında açılmasını istediğimiz araştırma önergeleri ve soru önergelerine verilen yanıtlarda yaşanan ölümler hep intihar olarak ve kaza olarak belirtiliyor.

Her ne hikmetse özellikle çözüm süreci başladığından beri askerlerimizin ölüm sebebi ya intihardır,yada trafik kazalarıdır.

Yine nasıl bir tesadüfse bu vakaların çoğu doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yaşanmaktadır.

En son yaşanan ölümlerden biri olan Umut Aslan adlı askerimizin nöbet sırasında cinnet geçirdiği,önce arkadaşları Kadir Yıldız ve Ramazan Yel’i şehit ettiği ardından da canına kıydığı duyuruldu.

Bugüne kadar MHP mv.nin sorduğu sorulardan işine gelmeyenlere cevap vermeyen ilgili bakanlıklar yine aynısını yapmış,önergeye yanıt vermemiştir.

Olayla ilgili gerek sivil,gerekse askeri savcılıkta başlatılan soruşturmalarda çıkan bulgular,şüphelerimizde ne kadar haklı olduğumuzu göstermiştir.

Balistik raporlara göre,olay yerinde ölen üç askerin silahına ait olmayan,bir başka silaha ait olan bir kovan bulunuyor.

Kriminal rapora göre,Kadir Yıldızve Ramazan Yel in yakından değil,uzaktan ateş edilerek öldürüldüğü belirtiliyor.

Üç askerinde  sağ ve sol bileklerinde barut izine rastlanıyor,yani üç askerimizde kendilerini savunmak için silahlarına sarılmış,arkadaşlarını vurduğu ve intihar ettiği öne sürülen Umut Aslan'ın silahından tam 16 mermi sıkılmış.

Termal kamera görüntülerine göre de,olaydan kısa süre önce 6 kişinin sınıra gelip geri kaçtığı tespit edilmiş.

Umut Aslan'ın cep telefonuna kız arkadaşından bir mesaj geldiği ve bunun üzerine cinnet geçirdiği iddiası da tamamen hayal mahsülüdür.

Umut Aslan'ın cep telefonuna gelen böyle bir mesaj yok,olayın üstünü kapatmak için böyle bir yalana da başvurulmuştur.

Savcılık dosyasına giren tüm bu bulgular,Teröristler tarafından saldırıya  uğrayan üç Mehmetçiğimizin kendilerini savunduğunu gösteriyor.

Düşmüş olduğumuz hallere bir bakın arkadaşlar,Askerlerimiz Şehit düşüyor,ama birilerinin koltuğu gidecek diye, bu millet uyanacak diye uğruna canını verdiği vatanının yöneticileri tarafından şehitliği bile saklanıyor.

Yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken değerli arkadaşlar,buradan AK Parti ye gönül vermiş değerli arkadaşlarımıza,kardeşlerimize,ablalarımıza amca'larımıza sesleniyorum.

Eğer gerçekten vatanınızı,milletinizi seviyorsanız artık başkalarının istikbalal lerini düşünmekten vazgeçin.

Kendi çoluğunuzun,çocuğunuzun geleceği için,Adı gibi kendide kuvvetli bir TÜRKİYE için Milliyetçi Hareketi seçin.

Toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim,Sağolun, Var olun, Allah'a Emanet olun,Ne mutlu Türküm Diyene…

 
     MHP üye katılım listesi

Gsp Mah.                       İlyas İkinci

Yağcılar Mah.                 Rasim Aksoy

Eskibedil Mah.               Mehmet Öztemel

Eskibedil Mah                Servet Yılmaz

Eskibedil Mah                Veysel Baş

Eskibedil Mah                Turgay Yılmaz

Eskibedil Mah                 Veysel Tuna

Eskibedil Mah                 Mustafa Keskin

Eskibedil Mah                 İbrahim Balcı

Ömercikler Mah.            Özkan Kalkan

Hastane Mah.                Ali  Ertekin

Yeni Mah                       Bahattin Aktaş

Yeni Mah.                      Mustafa Dayal

Yahyalı Mah.                 Ümit Açıkgöz

Konuralp Mah               Sedat Fil

Yunus Emre Mah.         Erol Gökten

Osmanbey Mah            Ali Özdemir

Kepekli Mah.                Alaattin Elma

Ömercikler Mah           Mustafa Bulut

Erdoğdu Mah.             Ahmet Çelik

Ormanköy Mah.          Cüneyt Dönmez

İnönü Mah                 Murat Durak

Konuralp Mah.           Saim Cankur

Yeni Mah.                  Şeref Tekin

Su Kenarı                  Raif Hekimoğlu

Yeni Mah.                  İsmail Kalkan

Kuzuluk Mah.            Serkan Kahraman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sağlıklı ve Mutlu bir geleceğe davet
Akyazı yeşilay temsilciliğinden sağlıklı ve mutlu bir geleceğe davet

Haberi Oku