EĞİTİM:
7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu Oda Aidatlarına Yapılandırma

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar ‘’ 09/06/2021 tarih ve 31506 nolu sayıda yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 sayılı ‘Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun’ uyarınca Üyelerimizin bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih olan 09.06.2021 tarihinden önce borç asıllarının kısmen veya tamamen 7326 sayılı yapılandırma kapsamında ödenmiş olması halinde, ödenmiş borç asıllarına isabet eden faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi feri alacaklar, üyelerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek kalmaksızın Odamız Yönetim Kurulu kararına istinaden alacak kayıtlarından silinecektir. Kısmen ödeme olması halinde, bu ödemeye tekabül eden orandaki gecikme zamları affedilecek olup, ödenmemiş kısma ilişkin gecikme zamlarının silinmesi söz konusu olmayacaktır.Odaların 30/04/2021 tarihinden önceki borçlar için yeniden yapılandırma ve faizlerin affını içeren yasanın ekonomik sıkıntı içindeki işletmelere rahat bir nefes aldıracağını ifade etdi’’

7326 Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun, 09.06.2021 tarihinde 31506 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanunun 10.maddesinin 4. fıkrası uyarınca;

Anılan madde 30.04.2021 tarihinden (bu tarih dahil) önceki aidat alacaklarının tahsili için uygulanacaktır.

Üyelerimizin yapılandırmadan yararlanabilmesi için 30 Eylül 2021 tarihine kadar Oda’ya gelerek yapılandırma formunu doldurmak suretiyle veya Oda web sitesinden indirebilecekleri başvuru dilekçesi ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Yapılandırmaya konu olacak aidat borcu asılları, başvuru formunda yada başvuru esnasında belirtilmek kaydıyla, peşin olarak tek seferde veya maksimum 6 eşit taksitte ödenebilecektir. 6 aylık taksit yapılması durumunda birinci taksitin son ödeme günü 31 Ekim 2021 olup, kalan beş taksit 1'er aylık dönemler halinde tahsil edilecektir.

Taksitlerden herhangi birinin Kanunda öngörülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, yapılandırma yapılan yapılandırma bozulacak olup bozulma tarihine kadar yapılan yapılandırma ödemeleri en eski aidat borçlarından mahsup edilecek olup kalan aidat borçları eski haline döndürülecek ve ödenmeyen kısma 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun uyarınca günlük gecikme zammı tahakkuk ettirilmeye devam edilecektir.

Yapılandırma başvurularını Oda’ya gelerek yapılandırma formunu doldurmak suretiyle veya Oda web sitesi http://akyazitso.tobb.org.tr/ adresinden online işlemler –hızlı aidat ödeme kısmından girerek banka kartı yada kredi kartı ile de yapabilirsiniz

Ödemlerinizi Bankadan eft/havale yoluyla yapmak istemeniz durumunda açıklama kısmında oda sicil numarası belirtilerek aşağıdaki iban numaralarından yapabilirsiniz.

Hesap Sahibi: Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası

Deniz Bank A.Ş. Akyazı Şubesi TR83 0013 4000 0069 6960 5000 01

Bilgilerinize sunarız.

Akyazı 24
 Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Emlakçılık Sınavı...
07 Ağustos Cumartesi günü Sakarya Akyazı Merkezi Bölgesinde, MYK ONAYLI

Haberi Oku