GÜNCEL:
Liege Herstal Ertuğrul Gazi Camii'nde hararetli seçim vardı!
 Liege Herstal Ertuğrul Gazi Camii’nde hararetli seçim vardı!

BELÇİKA Diyanet Vakfı’na bağlı 65 camiden biri olan Liege Herstal Ertuğrul Gazi Camii’nde, 21 Aralık 2014 pazar günü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.
Hasan Çetin’in başkan,Ömer Şener’in başkan yardımcısı ve Eyüp Gülden,Sema Işık ve Hasan Bataklı’nın üyeliklerini yaptığı yönetimin iki yıllık icraatı genel kurulda enine boyuna incelendi.
Bundan önceki başkan Ayhan Aktürk dönemi de genel kurulda sıkça dile getirildi.
Gerginliğin hat safhada olduğu, herkesin görüş ve düşüncelerini özgürce ortaya koyduğu genel kurul,İstiklal Marşı’nun okuması ile başladı.Sonra Din Görevlisi İdris Muslukçu’nun Kuranı Kerim okumasını Başkan Hasat Çetin’in konuşması takip etti.GEREKENİ YAPTIK
Başkan Hasan Çetin,’Göreve geldiğimiz iki yılda büyük işler başardık. Bu işlere sizlerde tanıksınız.Arkadaşlarımız en iyisi için ellerinden geleni yaptılar.Bu işi gönüllü yaptıklarını bir kez daha sizlere hatırlatırım. Şimdi daha büyük görev bizleri bekliyor’diyerek,elbirliği içinde hareket edilmesini istedi.

DİVAN TEŞEKKÜLÜ
Yapılan konuşmadan sonra divan teşekkül etti. Hayrullah Deniz başkanlığa,Orhan Atil ve Erol Kocabıyık ise katip üyeliklere getirildi.
Liege Herstal Ertuğrul Gazi Cami Derneği’nin iki yıllık faaliyet raporunu üyelerden Hasan Bataklı okudu. Ardından Başkan Yardımcısı Omer Şener, hesap raporunu genel kurul ile paylaştı.
Denim raporunu ise Yakup Kılıç, genel kurula sundu.

KONUŞMALAR
Divan Başkanı Hayrullah Deniz ile Divan Katibi Orhan Atil, faaliyet raporu ile ilgili olduğu kadar, önceki yönetim dönemindeki uygulamaların eleştirildiği ve hatta eleştirilerin kişisel hesaplaşmaya dönüştüğü konuşmaları frenlemede, ortamı yatıştırmada etkin rol üstlendiler.
Saat 13.00’de başlayan genel kurul,yer yer mola vererek çalışmalarını sürdürdü.
En güzeli herkes konuştu,sert eleştirilerde bulundu ve genel kurula katılanlar bu eleştirileri sabır ve itina ile dinledi. Ara sıra genel kurula katılanlar,’ buraya kişisel sorunlarınızı tartışmayınız.Gelecek için projelerinizi dinlemek ve yeni üyeleri seçmek istiyoruz’ şeklindeki isteklerini dile getirdiler.
Başta eski başkan ve Herstal Belediye Meclis üyesi Ayhan Aktürk hakkındaki eleştirileri cevapladı. Daha sonra yönetim adına  Ömer Şener bunlara cevap verdi. Bazı üyelerin de söz aldığı genel kurulun tek bayan üyesi ve Kadın Kolları Başkanı Nermin Kuş’un önerileri de alkışlarla karşılandı.

İTİDALE ÇAĞIRDI

Belçika Diyanet Vakfı adına genel kurulu takip etmekte olan  Muhuttin Kılıç,bir konuşma yaparak,üyeleri ve genel kurulu izleyenleri itidale çağırdı.Birliktelik yapılmasını ve kem sözlerden kaçınılması gerektiğini vurgulayan bir konuşma yaptı.
Ardından Liege Belediye Meclis üyesi Mehmet Aydoğdu’da derneklerin denetlenmesi hususunda genel kurulu bilgilendirdi.
Divan Başkanı Hayrullah Deniz’in de itidal çağrıları etkili oldu ve seçimlere geçildi.

ADAYLAR ORTAYA ÇIKTI
142 Üyenin oy kullandığı genel kurulda yeni yönetim kuruluna,Ufuk Yalman, Mustafa Çoban, Adnan Terzi, İsmail Ayar, Hasan Aydın, Hasan Atlı, Selman Muslukçu, Turan Çetin, Abdülkadir İç, Yakup Kılıç, İbrahim Özdemir, Yunus Emre Şahinbay aday olurken, Murat Kuş, Bekir Efe,Necati Çalmuk ve Ali doğan’da Denetleme Kurul’na aday gösterildiler.
Yapılan seçimler sonrası Yakup Kılıç, Turan Çetin, Hasan Aydın, Mustafa Çoban ve İsmail Ayar yeni yönetim kuruluna seçildiler.Denetleme Kurulu ise  Bekir Efe, Necati Çalmuk ve Murat Kuş’tan oluştu.
BİRLİKTELİK SERGİLENDİ
7 Saati süren genel kurul sonunda yeni yönetim kuruluna seçilenler,divan kurulu ve eski yöneticiler,üyeler bir araya gelerek, birliktelik fotoğrafı çektirdiler ve birliktelik yaptılar.
Olması gereken de buydu!


 

 

 

  Akyazı24
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ülke Geneli Kurbanlık Hayvan Fiyatları
TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ “BASIN BÜLTENİ” “Üretici maliyetlerindeki ciddi artışlar bu yıl...

Haberi Oku